خانه » ربات جهنده Salto
تکنولوژی

ربات جهنده Salto

Sending
User Review
0 (0 votes)

ربات جهنده Salto

 

با گذشت زمان ، روبات های پیشرفته توانسته اند مشاغل انسان ها را بربایند. در حال حاضر یک روبات کوچک از دانشگاه برکلی کالیفرنیا به منظور بهره گیری در موقعیت هایی که نیاز به پرش و جهش یک روبات احساس می شود ، طراحی شده است. این روبات که سالتو ” Salto ” نام دارد به گونه طراحی گشته که تنها یک پا دارد. سالتو می تواند تا 4 برابر قد خود جهش داشته باشد و از روی دیوار ها بپرد.

این روبات برای انجام تحقیقات ، به ویژه در زمینه حوادث پیچیده زمینی ساخته شده است. طراحان آن معتقدند سالتو می تواند در موقعیت های ناخوشایندی مانند فروپاشی یک ساختمان ، برای نجات جان افراد مورد استفاده قرار گیرد.

این روبات بسیار سبک است و توسعه دهنده آن ، دانکن هالدین ،  با الهام از جهش های عمودی حیوان Bushbaby آن را طراحی کرده است.  Bushbaby  از گونه های نخستین میمون مانند جنگل های حاره ای آفریقا هستند که چشمان درشت و دم پرپشت و جارو مانند دارند. این حیوانات تا 6 فوت ( 1.8 متر ) می توانند در جهت عمودی جهش داشته باشند. آن ها برای جهیدن به حالت نیم خیز یا دولا شدن در می آیند سپس می جهند. این عمل به آن ها کمک می کند تا ماهیچه هایشان انرژی زیادی را در تاندون های خود حفظ کنند تا بتواند آن ها را بعدا قدرتمندانه آزاد کنند.

 

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x