خانه » چگونه اعتماد به نفس خود را تقویت کنیم
چگونه اعتماد به نفس خود را تقویت کنیم
چگونه اعتماد به نفس خود را تقویت کنیم
روانشناسی

چگونه اعتماد به نفس خود را تقویت کنیم

Sending
User Review
0 (0 votes)

اعتماد به نفس کلید موفقیت

همانطور که می دانید داشتن اعتماد به نفس در زندگی ، تاثير بسياري بر زندگي شخصي و كاري ما دارد،  بسيار پيش آمده كه در هنگام شروع كاري، خود را ناتوان ميبينيم و آن تنها به دليل عدم اعتماد به نفس ماست. در ادامه روشهایی را برای افزایش اعتماد به نفس آورده ایم.

1- خودتان را در موقعيت هاي مختلف قرار دهيد

در مهماني ها و اجتماعات به جاي گوشه گيري و کمرویی سعي كنيد با ديگران ارتباط برقرار كنيد. به ياد داشته باشيد هرچند اين كار براي شما سخت خواهد بود اما نتيجه اي گران بها را بهمراه دارد.

2- با كودك درون خود آشتي كنيد

كودكان به راحتي زندگي ميكنند چرا كه هنوز قوانين، نقش ها و ترس را فرا نگرفته اند.گاهي بهترين راه براي افزايش اعتماد به نفس اين است كه احتياط را به باد بسپاريد و به كودك درون خود گوش دهيد.

3- شروع كنيد

درست زماني كه در مورد چيزي شك داريد يا زماني كه از كاري كه به نظرتان سخت مي رسد فرار ميكنيد،اولين قدم را براي انجام آن برداريد. ناگهان مي بينيد كه وسط كار قرار گرفته ايد ، توانايي انجام آن را داشته ايد و هيچ چيز از اين احساس نيرو بخش تر نيست.

4- براي نتايج كار خود ارزش قايل شويد

ارزش قايل شدن و اهميت دادن به دستاوردها و موفقيت هاي كوچك و بزرگ ، شما را تشويق مي كند تا بيشتر تلاش كنيد.

خودباوری و نگرش مثبت نسبت به خود و تواناییهایمان  داشتن اعتماد به نفس در زندگی فردی و اجتماعی زندگی شادی را برای انسان به ارمغان می آورد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x