خانه » مشکلات کسب و کارهای کوچک چیست ؟
کسب و کارهای کوچک
کسب و کار

مشکلات کسب و کارهای کوچک چیست ؟

Sending
User Review
0 (0 votes)

مشکلات کسب و کارهای کوچک

صاحبان کسب و کارهای کوچک معمولاً در مقایسه با رقیبانشان در کسب و کار های بزرگتر ، مزایای متعددی را تجربه می کنند. قابلیت و توان تصمیم گیری در کمترین زمان و برقراری ارتباط نزدیک تر با کارکنان و مشتریان که باعث موفقیت بیشتر در کار می شود از جمله همین مزایای مرتبط به مقیاس کسب و کار است. گرچه موقعیت هایی نیز وجود دارندکه در مقایسه با رقیبان، کار را دشوار می کند.

 

مزایای محدود کارکنان

کسب و کار های کوچک عموماً نمی توانند مزایای خوبی را برای کارکنان خود تأمین کنند. مواردی همچون بیمه درمانی ویا ارائه برنامه هایی برای ایجاد انگیزه و غیره در اولویت چندم این کسب و کار ها قرار گرفته و عملاً انجام نمی شوند. با وجود مزایای کم، امکان جذب کارکنان با انگیزه و با استعداد که نقش زیادی در توسعه و بهبود کیفیت خدمات ارائه شده از سوی کسب و کار دارد، دشوار می شود.

 

کاهش  قدرت خرید

قدرت خرید ورودی های کسب و کار با قیمت مناسب و به صورت عمده یکی از نقاطی است که تأثیر زیادی بر درآمد و سود آن کسب و کار خواهد گذاشت. کسب و کار های بزگ فشای بزرگتری نیز برای ذخیره دارند و اغلب با خرید های عمده از تخفیف ویژه ای بر خوردار می شوند. اما کسب و کار های کوچک چنین امکانی را ندارند. ضمن اینکه در مجموعه های بزرگتر هزینه های مختلف نیز سر شکن می شوند و اداره آن ها از نظر مالی برای صاحبانش از برخی جهات راحت تر است.

 

نجات در زمان های سخت

در هر اقتصادی زمان های وجود دارد که شرایط برای فعالان اقتصادی دشوار می شود. کسب و کار های کوچک معمولاً در چنین زمان هایی به ندرت پا بر جا می مانند. ممکن است رقیبان بزگتر با دسترسی به منابع بیشتر بتواند شرایط بحارنی را هر طور شده پشت سر بگذارند. شرکت های بزرگ می توانند حتی در شرایط بد اقتصادی نقاطی از بازار را که هنوز ظرفیت کار دارد را شناسایی کرده و از آن طریق سود کسب کنند.

اما، برای کسب و کار های کوچک از بین رفتن حتی یک مشتری اصلی می تواند ضربه ای مرگبار به بدنه آن وارد کند زیرا ممکن است هیچ راهی برای جبران وجود نداشته باشد.

 

دریافت تسهیلات

کسب های کوچک در مقایسه با همتایان بزرگتر خود معمولاً در دریافت تسهیلات با چالش مواجه هستند. بانک معمولاً تمایلی به پرداخت تسهیلات به آن ها دارند و یا در ازا ضمانت های سنگین طلب می کند. به همین دلیل آن ها نمی توانند روی چنین منبع مالی حساب جدی باز کنند. معمولاً روش های دیگری برای تأمین مالی مانند جذب سرمایه گذار و شراکت برای کسب و کارهای کوچک پیشنهاد می شود.

 

 

منبع

نظر بدهید

نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید