خانه » اگر این نشانه ها را دارید ، شما یک شخص ضعیف هستید
روانشناسی

اگر این نشانه ها را دارید ، شما یک شخص ضعیف هستید

Sending
User Review
0 (0 votes)

اگر این نشانه ها را دارید ، شما یک شخص ضعیف هستید

 

شما در زندگی با چالش ها و موانع متعددی روبرو خواهید شد  که تنها با داشتن یک شخصیت قوی می توانید از آن ها رهایی یابید.  برخی اوقات جالب خواهد بود که نگاهی به گذشته بیاندازید تا ببینید که در شرایط خاص چگونه عمل کرده اید. در این میان ممکن است گاهی مواقع احساس کنید همانند یک شخص ضعیف عمل کرده باشید. از این رو می توانیم برخی از ویژگی های افراد ضعیف را با هم مرور کنیم :

 

شما به راحتی نمی توانید کاری را که قول داده اید انجام دهید ، تحویل دهید

 

بسیاری از ما نمی توانیم قول انجام کاری را به دیگران بدهیم و یا آن ها را به درستی دنبال کنیم. زیرا گاهی می فهمیم انجام دادن آن ، کار بسیار سختی است. برای مثال شخصی که قول می دهد ساعت 6 صبح به باشگاه می رود اما شب گذشته تا ساعت 2 در مهمانی بوده است ، به راحتی نمی تواند پایبند قولی باشد که داده است. البته چنین موقعیت هایی معمولا زیاد اتفاق نمی افتد.

 

شما از رویارویی با اتفاقات می ترسید حتی زمانی که باید این کار را انجام دهید

 

برای مثال زمانی که شما با شخصی در مورد موضوع مشخصی بحث می کنید ، اما بحث شما بی نتیجه می ماند و یا درگیر مسائلی نظیر دعوا و یا بدتر از آن می شوید، دیگر تمایلی نخواهید داشت با آن شخص ارتباط برقرار کنید. هیچ کس روی کره زمین نیست که حس خوبی از این موقعیت ها دریافت کند. اما برخی مواقع مهم است که به جای پاک کردن صورت مسئله تلاش کنیم تا مسئله پیش آمده را حل کنیم زیرا گاها مجبوریم تا با این افراد مجددا ارتباط برقرار کنیم. این عمل به تقویت شخصیت شما بسیار کمک می کند.

 

شما به ” دیر ررسیدن ”  معروف هستید

 

اگر به ” دیر رسیدن ” معروف هستید ، بدانید که در حقیقت این تنبلی ذهنی شماست که باعث می شود  برنامه ریزی ها را نادیده بگیرید. در این حالت بهتر است تلاش کنیم تا به برنامه هایی که برای زندگی روزانه و کلی خود می چینیم ، بیش از پیش وفادار و متعهد بمانیم.

 

شما زمان هشدار گوشی ( آلارم ) خود را بیش از اندازه به تعویق می اندازید

 

برخی مواقع کاملا قابل درک است که شما به مقدار کافی مثلا 8 ساعت نخوابیده اید و یا خوابیدن به خصوص خواب صبحگاهی بسیار لذت بخش است اما شما باید به زمان هشداری که از پیش مشخص کرده اید وفادار بوده و سر ساعت معین از خواب بیدار شوید و بدین ترتیب در جهت تقویت شخصیت خود گام مثبتی بردارید.

 

 

به برنامه های از پیش تعیین شده خودتان متعهد نیستید

 

آیا شما نیز از آن دسته افرادی هستید که برخی روز ها از رفتن به باشگاه ورزشی صرف نظر می کنید صرف آن که 100% سرحال نیستید ؟ آیا شما با تغییر حالت خود دائما برنامه خود را تغییر می دهید به جای آن که دقیقا به همان برنامه اولیه خود عمل کنید ؟ همه ما روز هایی را داشته ایم که خیلی سرحال نبوده ایم و زمان خوبی برای کار کردن به نظر نمی رسیده اند. اما اگر شما بتوانید عادت به طور جدی چسبیدن به برنامه هایتان را در خود بپرورانید ، تبدیل به فرد قوی خواهید شد. البته که این گفته ها بر روی کاغذ ساده به نظر می رسند و به هنگام عمل دشوار. اما گاهی این تلاش های درد آور برای رسیدن به موفقیت ضروری هستند.

 

شما در زمان هایی که نیازی وجود ندارد ، استراحت می کنید

 

گاها پیش می آید که شما 8 ساعت خواب کافی داشته اید و خسته نیستید اما بی دلیل تمایل دارید استراحت کنید. و یا هر کاری انجام دهید جز آن چه باید انجام شود. شما باید هوشیارانه این موقعیت ها را شناسایی کرده و به خود گوشزد کنید که اکنون زمان استراحت کردن نیست.

 

شما قدردانی نمی کنید

 

شما به راحتی می توانید از افرادی که به شما لطف می کنند تشکر کنید و قدردان باشید. قدردانی صادقانه از افراد ، یکی از نشانه های بارز افراد قوی می باشد. اگر در این امر ضعیف هستید هم اکنون شروع کنید به نوشتن و قدردانی کردن بابت کار های کوچکی که دیگران از روی مهربانی برای شما انجام داده اند.

 

شما از رنج کشیدن برای بهتر بودن می ترسید

 

همه رنج ها لزوما به شما آسیب نمی زنند. برخی از آن ها حتی می توانند به رشد شخصیتی شما کمک می کنند. زمان هایی در زندگی هر شخص وجود دارد که خود را در شرایط سختی می یابد و متحمل رنج بسیاری می شود. اما این رنج ها می تواند به قوی تر شدن شخصیت شما کمک بسیار زیادی بکند.

 

 

شما نمی توانید بدون آنکه لحظه ای به اینترنت وصل باشید از زندگی لذت ببرید

 

برخی اوقات وابستگی افراد به شبکه های اجتماعی وحشتناک به نظر می رسد. دقیقا چه اهمیتی دارد که هر لحظه بدانیم دیگر افراد فلان عکس ما را لایک می کنند یا از دید آن ها در آخرین پستمان در فیسبوک یا اینستاگرام چگونه به نظر می رسیم. تلاش کنید تا در طول روز زمان کم تری را به گذراندن در شبکه های اجتماعی اختصاص دهید و بیش از پیش از زندگی شخص خود لذت ببرید. بدین ترتیب کم تر از قبل ذهنتان را در گیر این مسئله خواهید کرد که از نظر دیگران چگونه به نظر می رسید.

 

روز خود را با عقاید و نظرات دیگران خراب نکنید

 

اگر شما شخص بسیار حساسی هستید که با شنیدن جمله ای منفی و یا نظری مخالف آنچه می پسندید به سرعت ناراحت می شوید. و این مسئله می تواند یک روز کامل ذهن شما را درگیر سازد و اجازه ندهد از خوشی های کوچک زندگی نیز لذت ببرید ، اکنون زمان تغییر است. وقت آن است که اجازه ندهید دیگران چنین تاثیر بزرگی روی زندگی و سرنوشت شما داشته باشند. شما قهرمان داستان خود هستید نه آن ها. بله برخی انسان ها بسیار مهم هستند و نقش بزرگی در سرنوشت شما دارند اما نگرش شما نباید اجازه دهید که نظرات و عقاید همان ها هم روی زندگی شما اثرات منفی بگذارند.

 

مردم شما را به عنوان کسی که دائما در حال شکایت کردن است می شناسند

 

طبیعتا افراد زمانی که خوشحال و سرحال هستند ، حال خوبی دارند و شکایت نمی کنند. در حقیقت این مهم است که در شرایط سخت زندگی شخصیتی داشته باشیم که به جای شکایت کردن و غر زدن به فکر حل مسائل باشیم. نه آن که افکار خود را در جنبه های منفی مشکلات غرق کنیم.

 

شما هرگز برای خانواده و دوستان نزدیک خود جان فشانی نمی کنید.

 

همه افراد برای شریک شدن در خوشحالی همدیگر آماده هستند. اما این شرایط سخت است که چهره واقعی دیگران را به ما نشان می دهد. اگر شما نیز از افرادی هستید که در مواقع سختی ، درست زمانی که خانواده و دوستانتان به شما نیاز دارند غیبتان می زند ار دسته افراد ضعیفی هستید که باید برای تغییر شخصیت خود بکوشید.

 

شما با متوسط بودن در هر چیزی راحت هستید

 

آیا برای شما فرقی نمی کند که در جمع افراد شخصی خجالتی به نظر برسید ؟ آیا شما از داشتن یک شغل متوسط راضی می مانید ؟ آیا داشتن یک زندگی ساده با شرایطی متوسط در شما انگیزه ای برای پیشرفت ایجاد نمی کند ؟ اگر چه طبیعی است که در هر زمینه ای ما قهرمان و یا منحصر به فرد به نظر نرسیم اما این که تلاش کردن خود را محدود به رسیدن به یک شرایط معمولی و متوسط سازیم ، قطعا از ویژگی های یک شخص قوی و رو به رشد نخواهد بود. پس از همین امروز برای رسیدن به درجات عالی تر در زندگی شخصی ، روابط ، شغلی که دارید یا در پی کسب آن هستید و … متعهدانه تلاش کنید.

 

از نظر شما ، رها کردن و ترک کردن یک گزینه معمول به نظر می رسد

 

هرگز به سادگی رها نکنید. درست است که ما در زندگی هر روز با فرصت های جدیدی روبرو می شویم. اما تلاش کنید تا در برابر از دست دادن موقعیت هایی که دارید ، صرف آن که به شما در بازه ای از زمان سخت می گذرد مقاومت کنید. در حقیقت اگر بخواهید احساسی تصمیم بگیرید شما در شرایط سخت تنها تمایل دارید رها کنید و از این موقعیت ها فاصله بگیرید. اما یک شخص قوی ، خود را مجبور به ادامه دادن می کند ، سختی ها را تحمل می کند و دوام می آورد. اگر جز این بود همه در هر موقعیتی موفق و پیروز می شدند.

 

 

 

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x