خانه » از رازهای زبان بدن چه می دانید
از رازهای زبان بدن چه می دانید
روانشناسی

از رازهای زبان بدن چه می دانید

Sending
User Review
0 (0 votes)

آیا حرکات یا به اصطلاح زبان بدنتان باعث گمراهی دیگران می شود؟ (زبان بدن چشم و دست)

آیا شما آدمی هستید که دائما چشم هایتان را به اطراف می چرخانید؟ آیا به طور مداوم انگشتان خود را بر روی میز یا جایی می زنید؟ توانایی کنترل کردن حرکات ناخواسته بدن کلید موفقیت برای داشتن ارتباط بهتر با افراد دیگر است.

با اینکه در مورد خیلی از حرکات شما آگاهی لازم را دارید اما حرکاتی هستند که ناخواسته از شما سر می زند و موجب سوء تفاهم می شود. بیایید کمی دقیقتر سیگنال هایی که شما از حرکات ناخواسته بدنتان به دیگران می فرستید ، بررسی کنیم.

بررسی چشم ها در زبان بدن

چرخش چشم ها به سمت پایین به معنی مردد بودن و تامل بیشتر می باشد . چرخش چشم ها به سمت بالا به منظور کسل شدن و در برخی موارد جدی نگرفتن حرف طرف  و مخالف بودن می باشد. تنها با یک چرخش اشتباه می توان پیامی نادرست به طرف مقابلمان بدهیم.

اگر چرخاندن چشم ها می تواند این مقدار به ما آسیب بزند پس بهتر است عادتش را از سرمان بی اندازیم و تمرین کنیم که به یک نقطه یا به چشم فردی که با آن صحبت می کنیم نگاه کنیم .

بررسی چشم ها در زبان بدن
بررسی چشم ها در زبان بدن

برخی ها معتقدند اگر فردی در حین صحبت کردن به چشمان مخاطبش نگاه نکند، صادق نیست ، در این جور موارد به غیر از توجه داشتن به حرکات بدن شخص مقابل باید موقعیت وی را نیز درک کنیم ، شاید که از موضوعی خجالت میکشد و ترجیح می دهد که مستقیما به چشم ها نگاه نکند .

قرار نیست با دیدن هر عمل این چنینی ای ، قضاوتی اشتباه داشته باشیم ، با درک درست تعاریف زبان بدن می توان از اشتباهات دوری جست .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x