خانه » راههای افزایش اعتماد به نفس
راههای افزایش اعتماد به نفس
راههای افزایش اعتماد به نفس
روانشناسی

راههای افزایش اعتماد به نفس

Sending
User Review
0 (0 votes)

اهمیت اعتماد به نفس در زندگی

تنها فردی که در زندگی شما نقش کلیدی و مهمی دارد خود شما هستید ، این شما هستید که تصمیم می گیرید که چه کاری را انجام دهید یا چه راهی را در زندگی تان انتخاب کنید تا به سعادت برسید ، پس داشتن اعتماد به نفس و خودباوری اثر تعیین کننده ای در سرنوشت ما دارد . در ادامه نکاتی را درباره اعتماد به نفس آورده ایم،امیدوارم که به کار شما بیاد.

آیا وقت خود را برای اهمیت دادن حرف مردم هدر می دهید؟

برای همه ی ما پیش آمده است. در زندگی خود گام بزرگی به جلو برداشته اید یا به یک هدف مهم در زندگی دست پیدا کرده اید و می خواهید این را به همه اطلاع دهید. شما سرشار از غرور و خوشحالی هستید و می خواهید شادی را بین همه پخش کنید. اما تاکنون به این فکر کرده اید که آیا دریافت کنندگان خبر بزرگ و مهم شما واقعا برای شان مهم است؟ ممکن است به کلماتی که از دهان تان بیرون می آید گوش بدهند. حتی شاید سوال هایی هم از شما بپرسند. اما در پایان روز آیا واقعا به شما و زندگی تان اهمیت می دهند؟

انسان ها از هر لحاظ کنجکاو ترین موجودات زمین هستند. آنها کارهای عجیب و غریبی انجام می دهند و شیفته زندگی دیگران هستند.این می تواند احساس امنیت کاذبی در شما به وجود بیاورد و باعث شود باور کنید آنها واقعا اهمیت می دهند و در مواقع مورد نیاز به شما کمک خواهند کرد. در واقعیت، اکثر مردم به موفقیت شما واقعا اهمیتی نمی دهند.برای مثال وقتی به نامزدی شما علاقه نشان می دهند، ممکن است به طرح رنگی که برای عروسی انتخاب می کنید یا این که پیشنهاد ازدواج کجا اتفاق افتاد، علاقه ای نشان دهند. با این حال زمانی که با همسرتان جر و بحث و دعوا می کنید یا فکر این که از الان تا ابد باید همه ی کریسمس ها را با خویشاندان همسر خود بگذرانید تمام وجودتان را فرا می گیرد آنها برای حمایت عاطفی در کنار شما نخواهند بود.

تمرکز بر خوشحال کردن خود

وقتی متوجه شوید که اکثر مردم تعاملات خود را در سطح نسبتا ظاهری نگه میدارند، می فهمید که اعتماد به نفس و توانایی خوشحال کردن خود یکی از مهمترین مهارت هایی است که می توان در خود پرورش داد. جدا از چند دوست و بستگان نزدیک، اکثر مردم زمانی که از کار اخراج یا برکنار می شوید، برای گوش دادن به شما در کنارتان نخواهند بود، حتی اگر در وهله اول که کار را بدست آوردید برای شما هیجان زده بودند. شما لازم است یاد بگیرید چگونه برای استعدادها و دستاورد های خود ارزش قائل شوید،زیرا هیچ کس به اندازه خودتان به زندگی تان اهمیت نخواهد داد. زمانی که در زندگی با یک تصمیم روبرو می شوید وقدم بعدی خود را در نظر می گیرید، به ذهن خودتان گوش کنید و طبق عمیق ترین امیال و آرزوهای تان عمل کنید. وقتی شما حقیقتا طبق شرایط و معیار های خودتان زندگی کنید، قادر به لذت بردن از به اشتراک گذاشتن خبر بزرگ تان خواهید بود. با این دانش که علیرغم اهمیت ندادن دیگران، شما در حال دستیابی به اهداف خود و عملی کردن دیدگاه منحصر به فرد خود از آنچه به عنوان زندگی خوب در ذهن تان نقش بسته، هستید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x