خانه » آموزش طرز تهیه بیسکویت رژیمی
طرز تهیه بیسکویت رژیمی
طرز تهیه بیسکویت رژیمی
غذا و نوشیدنی

آموزش طرز تهیه بیسکویت رژیمی

طرز تهیه بیسکویت رژیمی

در این نوشته طرز تهیه بیسکویت رژیمی بدون شکر و چربی را یاد خواهید گرفت. برای درست کردن این بیسکویت خانگی خوشمزه، ماست بدون چربی جایگزین کره و شیر می شود. به همین دلیل بیسکویت ظاهری مانند کیک یزدی پیدا کرده است.

درست کردن این بیسکویت رژیمی به مواد اولیه کمی نیاز دارد و می توانید مطمئن باشید که در کنار طعم خوشمزه ابداً در آن چربی وجود ندارد. دستور پایه ی این بیسکویت اصالت آمریکایی دارد و برای آماده کردن و پخت آن مجموعاً به حدود نیم ساعت زمان نیاز دارید. مقدار مواد اولیه ذکر شده برای پذیرایی از 6 نفر کافی است.

 

مواد لازم برای تهیه بیسکویت رژیمی

دو فنجان آرد همه منظوره

یک قاشق غذا خوری بیکینگ پودر

یک دوم قاشق چای خوری جوش شیرین

یک دوم قاشق چای خوری نمک

یک و یک چهارم فنجان ماست بدون چربی

 

روش تهیه بیسکویت رژیمی

ابتدا فر را تا دمای 375 درجه فارنهایت یا 190 درجه سانتیگراد (سلسیوس) گرم کنید. دو فنجان آرد را با بیکینگ پودر و جوش شیرین و نمک مخلوط کنید. اگر ابتدا آرد و ماست را با هم مخلوط کرده و سپس مابقی مواد یعنی نمک و بیکینگ پودر را اضافه کنید به احتمال خیلی زیاد مواد به طور کامل در همه جای خمیر پخش نمی شود و این مسأله بر کیفیت بیسکویت شما اثر زیادی خواهد داشت.

پس، بعد از مخلوط کردن مواد خشک ماست را به آن بیفزاید و خوب هم بزنید. خمیر نسبتاً سفتی به دست می آید. ان را با وردنه روی سطحی که آرد پاشی شده است به ضخامت دو سانتی متر پهن کنید و با قالب مورد نظرتان برش دهید. بهتر است قالب گرد را انتخاب کنید. پس از هر سری برش زدن خمیر باقیمانده را دوباره ورز داده و پهن کنید و بیکویت های جدیدی را از دل آن بیرون بیاورید.

بیسکویت های برش زده شده را روی سینی پختی که از قبل چرب کرده اید قرار دهید و در فر بگذارید.

برای پخت این بیسکویت ها به حدود 12 دقیقه زمان نیاز است. زمانی که حاشیه بیسکویت ها طلایی شود، پخت ان ها کامل شده است.

 

نکات و ارزش غذایی

بافت این بیسکویت ها کمی نرم خواهد بود بر خلاف دیگر بیسکویت ها که خشک و ترد هستند.

کمتر از یک درصد چربی (چه چربی اشباع و چه چربی غیر اشباع) در آن وجود دارد. دارای 2 میلی گرم کلسترول است. 564 میلی گرم یا 23% سدیم و 154 میلی گرم یا 4 درصد پتاسیم دارد. مقدار کل کربوهیدرات موجود در هر بیسکویت 12% یا 36 گرم است. حدود 7 گرم یا 14 درصد نیز پروتئین و 23% کلسیم و 12% آهن دارد.

اکثر افرادی که این بیسکویت را امتحان کرده اند، طعم آن را دوست داشته اند. امیدواریم شما نیز این طرز تهیه بیسکویت رژیمی را بپسندید.

 

منبع