خانه » دو مدل طرز تهیه خامه قنادی در منزل
طرز تهیه خامه قنادی در منزل
طرز تهیه خامه قنادی در منزل
غذا و نوشیدنی

دو مدل طرز تهیه خامه قنادی در منزل

طرز تهیه خامه قنادی در منزل

دانستن طرز تهیه خامه قنادی در منزل در کنار پخت کیک خانگی اهمیت زیادی دارد. خامه فرم گرفته که می تواند زیبایی ظاهر و تزیین کیک را متحول کند را به چند روش می توانید درست کنید. در درست کردن انواع خامه روی کیک در خانه می توانید از کره، تخم مرغ یا خامه پاستوریزه استفاده کنید.

1-تهیه خامه روی کیک با کره

سه فنجان شکر دانه ریز

یک سوم فنجان کره نرم شده

یک و نیم قاشق چای خوری وانیل

یک تا دو قاشق غذا خوری شیر

 

روش تهیه

در ظرفی شکر دانه ریز و کره را با هم زن مخلوط کنید تا کاملاً نرم و یکدست شوند و سپس وانیل را به آن بیفزایید. در نهایت نوبت افزودن شیر است.

دقت کنید اگر خامه شما خیلی سفت شده بود با احتیاط کمی شیر اضافه کنید. افزودن شیر باید به صورت قطره ای باشد. اگر تصادفاً خامه شل شد کمی شکر دانه ریز به ان اضافه کنید تا دوباره قوام پیدا کند. از این خامه برای لایه های میانی کیک نیز می توانید استفاده کنید.

 

2-تهیه خامه روی کیک خانگی

پیشتر در همین سایت طرز تهیه خامه روی کیک شکلاتی را آموزش داده بودیم. این بار طرز تهیه خامه فرم گرفته بدون شکلات را خواهید دید.

سه چهارم فنجان شکر

سه عدد سفیده تخم مرغ با اندازه متوسط

یک چهارم قاشق چای خوری اسانس وانیل

یک سوم فنجان آب

یک چهارم قاشق چای خوری نمک

روش تهیه

در این روش ابتدا سفیده های تخم مرغ را در ظرفی با هم زن برقی به خوبی هم بزنید تا یکدست شود. سپس آب، شکر و نمک را به آن اضافه کنید و روی حرارت بن ماری قرار دهید تا شکر به خاطر وجود حرارت در آن حل شود. پس از این مرحله با همزن برقی دوباره مواد را هم بزنید. در این مرحله حجم مواد بیشتر می شود. به همین دلیل باید در انتخاب اندازه ظرف دقت کنید.

پس از گذشت چند دقیقه از هم زدن خامه شروع به فرم گرفتن می کند و براق و سفت می شود. در این مرحله وانیل را اضافه کرده و یکبار دیگر مواد را هم بزنید. حالا خامه ی فرم گرفته آماده است و می توانید از ان برای تزیین کیک و پر کردن لایه های میانی کیک استفاده کنید.

می توانید خامه را درون قیف قنادی ریخته و گل های زیبایی روی کیک خود قرار دهید.

برخی از روش های تهیه خامه روی کیک نیز از خامه پاستوریزه در دستور تهیه استفاده می کنند. اما برای استفاده از خامه پاستوریزه هنگام تهیه محیط باید کاملاً سرد باشد.

حالا با دانستن طرز تهیه خامه قنادی در منزل دیگر دغدغه ای برای تزیین کیک به زیباترین شکل نخواهید داشت.

 

منبع