خانه » عسل آبی رنگ
حیوانات

عسل آبی رنگ

Sending
User Review
0 (0 votes)

عسل آبی رنگ

تا به حال در مورد عسل های آبی و سبز به گوش تان خورده است؟ به نظر زیبا می آید اگر کندوی عسلی را بازدید کنید و به صورت غیر منتظره در ازای رنگ زرد ,رنگ دیگری را ببینید, این موجودات کوچک در جهان مینیاتوری خود از چه ترفندی استفاده می کنند.

زنبورداران به این که ممکن است زنبورها از مغازه های شیرینی فروشی و آبنبات های رنگی برای تولید عسل هایشان تغذیه کرده باشند ,مشکوک شده بودند. این اولین باری نبود که آن ها با عسل هایی به رنگ آبی مواجه شده بودند, اما اکنون برای کشف حقیقت پشت پرده به خاستند تا در صورت مسمومیت جلوی آن را به طریقی بگیرند.

در سال 2012 زنبورداری ای در فرانسه چنین سرتیتر خبری ای را در روزنامه منتشر نمود ؛ “رنگ غیرعادی عسل ها” و در ادامه چنین توضیح داده بود ؛ همان طور که با نام عسل افراد اولین چیزی که در ذهن هایشان پدیدار می گردد چسبندگی ,شیرینی و رنگ زرد می باشد به تازگی و با کمال تعجب عسل هایی با سایه روشن های مختلف آبی , قهوه ای و سبز در کندوها به چشم می خورد.

با چشیدن و بررسی این عسل های عجیب, ظاهرا مزه قابل قبول و خوبی را داراست اما پرورش دهندگان و زنبورداران از این موضوع بسیار ناراحت می باشند زیرا بر این باور هستند که رنگ غیرمعمول آن مانع خریداری شدن عسل می گردد. این مساله معضل بزرگی برای 2,400 زنبوردار ساکن فرانسه است ,

حال با این محاسبه که یک منطقه هر سال 1000 تن عسل تولید می کند این گونه برآورد می شود که سالانه زنبورداران ضرر فراوانی را در این راستا متحمل می گردند.

 

علت رنگ های غیرعادی عسل ها ؛

با تحقیقاتی که انجام شده ,محققان دریافتند که زنبورها برای تغذیه و تولید عسل به سمت شکرهای دور ریخته شده ی کارخانه معروف آبنبات سازی M&M می روند که البته این کارخانه تخمیر فضولات و مواد دور ریخته شده خود را که حاوی مواد آلی می باشند را در گیاهانی با نام گیاهان زیست گازی(بیوگاز) می ریزند و بدین صورت زنبورهای گرسنه به سمت این نوع گیاهان که برای آن ها مزه ای خاص و تازه ای را دارند جذب می شوند و به همین ترتیب شکرهای رنگی موجب رنگی شدن عسل ها می شود.

جالب اینجاست که کارخانه M&M ,به گفته زنبورداران 60 مایل از زنبورداری دور می باشد اما متاسفانه همین کارخانه مواد بیهوده خود را در گیاهان زیست گازی می ریزد که این موضوع برای پرورش دهندگان مشکل ایجاد کرده است, مهم نیست که تا چه اندازه کارخانه ها از زنبورداری ها دور می باشد.

تا زمانی که زنبورها به دنبال گیاهانی با مزه جذاب شکلات های M&M هستند ,زنبورداران و فروشندگان عسل ضرر هنگفتی خواهند داشت.

مسئول کارخانه M&M در پی این اتفاقات و مشکلات زنبورداران اعلام کرد که پاک کننده های جدیدی را برای روند جمع آوری مواد بیهوده در ازای گیاهان زیست گازی قرار خواهد داد که البته در داخل کارخانه جای خواهند گرفت تا دور از دسترس زنبورها باشند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x