خانه » سگ ها از چه کارهایی متنفرند – بخش 1
حیوانات

سگ ها از چه کارهایی متنفرند – بخش 1

Sending
User Review
0 (0 votes)

کارهایی که صاحبان از حس تنفر سگ به آنها نا آگاهند

سگ ها همیشه در این آرزو هستند که بهترین دوست صاحبشان باشند اما آیا این ارتباط برای سگ ها مشکل خواهد بود ؟ برخی از کارهای نا آگاهانه افراد باعث دلسرد شدن و خسته شدن سگ ها می شود البته سگ ها وفادارتر از آن هستند که به این سادگی ها به صاحبان خود پشت کنند ولی برای داشتن دوستی سالم تر و بهتر , بهتر است این نکات را رعایت کنید.

 

1- استفاده بیش از حد از کلمات در ازای حرکات بدن

درست است که ما موجوداتی سخنگو هستیم و از صحبت کردن لذت می بریم حتی با حیوانات خانگی مان سگ ها این قابلیت را دارند تا چند کلمه از کلماتی که افراد به کار می برند را متوجه بشوند (برو ـ بشین ـ بیا ـ ببر و …) اما آنها هیچ شناختی نسبت به زبان آدمی ندارند و صحبت بیش از اندازه با آنها موجب کسل شدن و گیج شدنشان می شود .

چیزی که در این قسمت ها حائز اهمیت است سگ ها تخصص زیادی در تشخیص زبان بدن دارند آنها قبل از اینکه خودتان متوجه احساس و شرایط فعلی تان شوید سریع تر از هر کس دیگر آن را درک می کنند اما اگر شما از کلمات  ,دائما در ارتباط با سگتان استفاده کنید سیگنال های اشتباهی به آن ارسال می کنید در حالی که می توانید آن را با زبان بدنتان به وی بفهمانید  .

ممکن است برای مخلوق سخنوری هم چون شما کمی دشوار باشد اما سعی کنید در روز بیشتر از استفاده از کلمات گوناگون و گیج کننده از حرکات بدنتان استفاده کنید .

 

2- بغل کردن سگ ها

همه از بغل کردن موجودی پشمالو لذت می برند تنها کسانی که از این عمل نفرت دارند خود آن موجود پشمالو می باشد انسان ها برای ابراز احساسات و علایقشان به دیگر موجودات آن ها بغل می کنند اما در مورد سگ ها باید به طور دیگری این احساسات ابراز گردد .

اگر شما دیدید که سگی دست خود را بر پشت سگ دیگری نهاده است این نشان دهنده عشق و دوست داشتن نیست او تنها در پی سلطه طلبی اش نسبت سگی دیگر می باشد می بینید که چطور معنای این حرکات در موجودات دیگر متفاوت می باشد بسیاری از سگ ها در مقابل این عمل انسان ها یا تحمل می کنند و یا حالت دفاعی از خود نشان می دهند .

علائمی که نشان گر معذب بودن سگ در هنگام بغل کردن یا خاراندن سرشان است : عقب کشیدن سرشان، نداشتن ارتباط چشمی با شما، خیس کردن لب هایشان، بستن دهانشان و عقب بردن گوش هایشان به طرف پشت سر.

 

3- دست زدن بیش از اندازه به سر و صورت سگ

در حقیقت هیچ کس از این کار خوشش نمی آید چه برسد به سگ ها , ناز کردن صورت و سر سگ ها باعث ناراحتی آنها می شود در حالی که خیلی از صاحبان بر این باورند که سگ هایشان از این کار لذت می برند

اما حقیقتا سگ ها در عذابند برخی اوقات هنگامی که صاحب از مسئله ای ناراحت است سگ ممکن است برای آرامش بیشترش اجازه دهد که صورتش را ناز کند اما سگ ها در کل از این عمل خوششان نمی آید از ضربه زدن بر روی صورت و سرشان نیز خوداری فرمائید .

 

سگ ها از چه کارهایی متنفرند – بخش 2

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x