خانه » در دو ماهگی بارداری چه اتفاقاتی می افتد ؟
دو ماهگی بارداری
دو ماهگی بارداری
فرزند و والدین

در دو ماهگی بارداری چه اتفاقاتی می افتد ؟

Sending
User Review
0 (0 votes)

دو ماهگی بارداری

بدون شک در دو ماهگی بارداری مادر متوجه تغییرات زیادی می شود.

جنین در این زمان چیزی به اندازه یک عدد زیتون است.  1.5 سانتی متر طول و به اندازه یک گرم وزن دارد. در این زمان انگشتان کوچک دست و پای جنین شکل می گیرند. قلب جنین با 160 تپش در دقیقه کار می کند. پوست جنین در این زمان تکامل پیدا نکرده است و ترانما است. یعنی اعماء و احشاء داخلی بدن او از روی پوست دیده می شود.

علاوه بر مواردی که ذکر شد، دیافراگم جنین که باعث می شود بتواند تنفس و سکسکه کند، در این زمان شروع به شکل گیری می کند.

 

مادر در هفته هشتم

در این زمان رحم مادر به دو برابر اندازه ی طبیعی خود رسیده است. به دلیل فشاری که رحم به مثانه وارد می کند، مادر بیشتر به تخلیه ادرار نیاز پیدا می کند و این روند تا انتهای بارداری شدت می گیرد. در این زمان با انجام سونوگرافی و آزمایش خون بارداری مادر چکاپ می شود.

به منظور آمادگی برای زایمان، هورمون ریلکسین در بدن مادر ترشح می شود که باعث شل شدن رباط مفاصل می شود. حدود 7 درصد از زنان در این دوران درد احساس می کنند. در این دوران مادران باید از تماس با حیوانات به ویژه پستانداران زایمان کرده دوری کنند.

 

دغدغه ها

معمولاً در این زمان مادران کنجکاو هستند بدانند فرزندشان دختر است یا پسر. زیرا باید برای تهیه سیسمونی و چیدمان اتاق دلبندشان آماده شوند. در هر صورت برای فهمیدن این موضوع، هفته هشتم بارداری کمی زود است.

 

نشانه ها و علائم بارداری در ماه دوم

ترشحات واژن به تغییرات هورمونی وابسته است، به همین دلیل در دوران بارداری و همچنین در دوران تخمک گذاری ماهیانه بیشتر می شود. این ترشحات باید به رنگ روشن و مایل به سفید باشند. در صورت مشاهده تغییر رنگ قابل توجه در ترشحات باید به پزشک مراجعه نمود.

 

واکنش در برابر بو ها

برخی از زنان در دوران حاملگی نسبت به بو ها حساس نمی شوند. اما، برخی دیگر نسبت به بو ها و عطر های خاصی حالت انزجار پیدا می کنند که خوشبختانه این حالت با تولد کودک از بین می رود و مادر به وضعیت عادی خود باز می گردد. به لحاظ علمی ثابت شده است که هورمون استروژن در بدن زنان باردار قدرت سیستم بویایی آن ها را افزایش می دهد.

به همین دلیل برخی از بو ها که در قبل از بارداری و به نظر اطرافیان بوی معمولی به شمار می رود برای مادران باردار می تواند آزار دهنده باشد. زنان باردار به طور طبیعی نسبت به بو های منفی مانند بوی سیگار، الکل و کافئین واکنش های شدیدی دارند.

در دو ماهگی بارداری مادر کم کم به شرایط جدید عادت می کند.

 

منبع
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x