خانه » انواع گل آویز آپارتمانی
گل آویز آپارتمانی
گل آویز آپارتمانی
باغبانی

انواع گل آویز آپارتمانی

چند گونه مناسب گل آویز آپارتمانی

گل آویز آپارتمانی با گلدان های زیبا می تواند طراوت شادابی به دکوراسیون منازل آپارتمانی ببخشد. برخی از گونه های گیاهان آپارتمانی برای آویز شدن مناسب هستند. در اینجا به معرفی این گونه ها می پردازیم.

 

گیاه پاپیتال

این گیاه یک گونه ی رونده و بسیار زیبا است و در نور کم داخل آپارتمان به خوبی رشد می کند.

پاپیتال
پاپیتال

گیاه اشک بچه

یک گیاه بسیار زیبا با برگ های اشک مانند کوچک و ساقه های باریکی که به جهت پایین رشد می کنند، بسیار مناسب برای آویختن در فضای آپارتمانی!

گیاه اشک بچه
گیاه اشک بچه

گیاه سدم مورگانیانوم

یکی از گیاهان منحصر به فرد و بسیار زیبا در دنیا است. نیاز به مراقبت زیاد ندارد و در نور کم به خوبی رشد می کنند و یک گل آویز آپارتمانی عالی به شمار می رود.

سدم مورگانیانوم
سدم مورگانیانوم

گیاه عنکبوتی

برگ های گیاه عنکبوتی نیز رو به سمت پایین رشد می کنند و به این صورت برای آویزان کردن بسیار زیبا است. گیاه عنکبوتی را نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار داد.

گیاه عنکبوتی
گیاه عنکبوتی

گیاه سینگونیوم

گیاه سینگونیوم برگ های بسیار زیبایی دارد و رنگ سبز برگ های آن یک رنگ خاص و چشم نواز است. سینگونیوم یکی از بهترین گیاهان آویز آپارتمانی است و فضا های خالی را با زیبایی خود پر می کند. این گیاه رطوبت بالا را دوست دارد. به همین دلیل در آشپزخانه بهتر رشد می کند.

سینگونیوم
سینگونیوم

گیاه آکالیف

آکالیف گیاهی است با گل هایی به شکل دم روباه. حتی به آن گیاه دم گربه ای نیز می گویند. این گل بسیار زیبا به نور مناسب نیاز دارد و باید در خانه های نور گیر این گیاه را آویزان نمود. رنگ گل های آن حال و هوای خانه را به شدت عوض می کنند و افراد خانه با نگریستن به آن روحیه می گیرند.

آکالیف
آکالیف

گیاه سنسیو یا رشته تسبیحی

گیاه رشته تسبیحی یا string of pearls یا string of beads با نام علمی Senecio rowleyanus گیاهی است که در سراسر دنیا به عنوان یکی از گل های محبوب برای آویز کردن در داخل آپارتمان شناخته می شود. این برگ هایی که به شکل دانه های تسبیح یا دانه های مروارید اند می توانند آب را به مدت طولانی در خود ذخیره سازند. به همین دلیل این گیاه نسبت به کم آبی حساس نیست.

گیاه رشته تسبیحی برای افرادی که زیاد سفر می کنند و یا نسبت به آب دادن گلدان ها فراموشکارند، گیاه مناسبی است.

سنسیو
سنسیو

گیاه فیلودندرون

این گیاه بومی جنگل های بارانی است. بسیار سایه دوست است و نگهداری از آن راحت انجام می شود. البته گونه های مختلفی از گیاه فیلودندرون وجود دارد که می توانید از بین آن ها یکی را انتخاب کنید.

فیلودندرون
فیلودندرون

 

انتخاب گل آویز آپارتمانی با معرفی گونه های بالا راحت تر خواهد شد.

 

منبع