خانه » پاهای مصنوعی برای سگ ها
حیوانات

پاهای مصنوعی برای سگ ها

Sending
User Review
0 (0 votes)

پاهایی برای شادی دوباره یک سگ

با باروت آشنا شوید ,سگی که به تازگی فرصت آن را پیدا کرده تا بار دیگر از زندگی خود لذت ببرد فقط این بار به صورت غنی تر و به یاری پاهای مصنوعی برای سگ و پلاستیکی اش خواهد بود. داستان از این قرار است ؛ وی زمانی که 1 ساله بود و تنها یک توله کوچک بود در سرمای زمستان در خیابان ها رها شد.

پنجه های کوچکش تحمل آن مقدار سرما را نداشتند و آسیب جدی ای را متحمل گشتند. صاحب سابق اش پاپوش های وی را به پاهایش نکرده بود بدین ترتیب باروت بدون داشتن هیچ سرپناهی و بدون آنکه بتواند خود را با پاهای آسیب دیده به مکان و پناهگاهی گرم برساند در خیابان ماند.

(حیوانات دارای پنجه های قوی و نسبت به محیط, سازگاری دارند, دلیل ضعف و آسیب پذیر بودن باروت یا هر حیوان دیگر سیستم دفاعی ناقص و ضعیف آنان می باشد که طی سال ها, پنجه ها تقویت شده و پس از سن بلوغ سیستم دفاعی به کمال خود می رسد.)

خوشبختانه یکی از اعضای حمایت از حیوانات وی را در آن حالت پیدا کرده و با خود به پناهگاه حیوانات بی سرپرست آورده برایش جایی را فراهم کرده و به وی عمری دوباره بخشیده است. بدلیل آسیب فراوانی که به پنجه های باروت وارد آمده بود ,دامپزشکان مجبور به جراحی و قطع آن ها شدند. باروت دیگر پنجه ای برای راه رفتن ,پریدن و بازی کردن نداشت.

 

پاهایی جدید اما این بار پلاستیکی ؛

اما به لطف حامیانی که در کنارش بودند بودجه ای برای خرید پاهایی مصنوعی از مغازه OrthoPets برای حیوانات خاص فراهم گشت. پس از انجام عمل های جراحی ای که برای بهبود پاها انجام داده بود او هم اکنون این پاهای پلاستیکی را همیشه همراه خود دارد و به کمک دامپزشکش James L. Voss تمرین هایی را در خصوص یافتن توانایی حفظ تعادل خود بر روی آن ها انجام داد,

طبق گفته حامیانش ؛ خوشحالی وی کاملا قابل رویت است اکنون او مانند دیگر سگ ها قادر است بپرد ,بدود و از پنجه هایش استفاده کند,  مسیرهای ناهموار پیش از جراحی و این پاها برایش عذاب آور بود اما حالا بدون هیچ نگرانی ای در ناهمواری ها جست و خیز می کند,

ما در تلاش هستیم که با وی تمرین های بیشتری را در این راستا انجام دهیم تا باروت بدون کمک هیچ کدام از ما بتواند راه ها و ارتفاعات را بپیماید, این تصور زیباست که سگ های معلول و خاص روزی قادر باشند مانند بقیه سگ ها احساس سلامت و سرور کنند. ما حامیان درصدد آن هستیم که این رویا را در آینده ای نه چندان دور به حقیقت تبدیل سازیم.

زندگی او بهتر از پیش شد اکنون او دارای دوستان و حامیان مهربان و از همه مهم تر دارای پاهایی می باشد که توانایی راه رفتن را برای وی دوباره مهیا نموده اند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x