خانه » نکات مهم در راه اندازی کسب و کار چیست ؟
نکات مهم در راه اندازی کسب و کار
نکات مهم در راه اندازی کسب و کار
کسب و کار

نکات مهم در راه اندازی کسب و کار چیست ؟

نکات مهم در راه اندازی کسب و کار

صاحبان کسب و کار باید به نکات مهم در راه اندازی کسب و کار توجه داشته باشند. صاحب یک کسب و کار باید تمام جنبه های یک کار اقتصادی را در نظر بگیرد. ممکن است مجبور باشد از تعطیلات و تفریحات خود صرف نظر کند یا مهارت هایی را برای ادامه ی شغل خود یاد بگیرد. در این بین می توان از متخصصان فن نیز کمک گرفت. در این نوشته به چند مورد از این نکات مهم اشاره می کنیم.

 

مسائل مالی

پول در واقع سوخت یک کسب و کار محسوب می شود. صاحبان کسب و کار باید به طور دقیق بدانند که این سوخت چگونه به مجموعه ی آن ها وارد شده و از آن خارج می گردد. وظایف مالی در یک کسب و کار کوچک عبارتند از:

دریافت و مدیریت سرمایه کار

گردآوری و مطالعه گزارش های مالی

پیشنهاد راهبرد و رفع نقص ها بر اساس اطلاعات دریافتی

 

حسابداری

اهمیت هر کسب و کار ابتدا به عنوان یک مجموعه اقتصادی مطرح است و هر کسب و کاری باید سوابق مالی خود را بررسی و حفظ کند. بر این اساس نیاز به حسابداری دقیق از مسائل مالی وجود دارد. پرداختی کارکنان، درخواست وام و فرم های مالیاتی همگی از جمله وظایفی هستند که حسابدار باید در مجموعه بر عهده بگیرد.

وارد کردن و سازماندهی اطلاعات خرید در دفتر حسابداری یا پایگاه داده

وارد کردن و سازماندهی اطلاعات مربوط به درآمد ها

پیگیری حساب های قابل پرداخت و دریافت های حساب

ثبت حقوق و دستمزد مدیریت آن

 

منابع انسانی

کارکنان هر کسب و کار سرمایه های آن مجموعه محسوب می شوند. در این راستا صاحبان کسب و کار در قبال منابع انسانی مسئولیت هایی دارند:

استخدام و اموزش پرسنل

ثبت سوابق کاری کارکنان و اطلاعات مالیاتی

حقوق و مزایا

ثبت مسائل مربوط به کارکنان و شکایات

انجام اقدامات انضباطی در صورت بی نظمی در عملکرد کارکنان

 

خرید

تفاوتی ندارد که مجموعه ی شما محصول ارائه می کند یا خدمات. در هر صورت به مواد اولیه ای برای کار نیاز است که باید خریداری شوند. برنامه ریزی برای خرید سبب می شوند آنچه را که نیاز دارید در زمان مناسب در اختیار داشته باشید.

 

تولید و بازاریابی

تمام فرآیند تولید هر محصول یا ارائه خدمات باید زیر نظر صاحب مجموعه باشد و تحت کنترل قرار گیرد. سفارشات، تعمیر و نگهداری، نظارت بر کار و بسته بندی ارسال محصولات در این حوزه وظایف هستند. برای بازاریابی نیز باید بودجه ای اختصاص داده شود.

 

خدمات مشتری

توجه به بازخورد مشتریان برای مجموعه مهم است.

نکات مهم در راه اندازی کسب و کار به ظاهر مسائلی هستند که همگان آن را می دانند اما باید در زمان انجام فعالیت های اقتصادی حتما مد نظر قرار بگیرند..

 

منبع