خانه » چرا راکون ها غذایشان را می شویند
حیوانات

چرا راکون ها غذایشان را می شویند

Sending
User Review
5 (1 vote)

چرا راکون ها قبل از اینکه غذایشان را بخورند آن را می شویند؟

چرا راکون ها غذایشان را می شویند ؟ کوتاهترین جوابی که به این سوال می توان داد : آن ها این کار را برای شستن غذا نمی کنند , غافلگیر شدید؟

این پدیده جالب و بامزه فکر خیلی ها خصوصا زیست شناسان را به خود مشغول ساخته بود ؛ که چرا راکون ها دوست دارند غذایشان را قبل از مصرف بشویند , محققین متوجه شدند که آنان این کار (شستن) را انجام میدهند, چه آبی باشد و چه نباشد ,فرقی نمی کند ؛ در هرحال آنان درصدد شستن آن بر می آیند .

محیط بانان از خود پرسیدند که چرا این موجودات این چنین وسواسی نسبت به تمیزی دارند , چیزی که بعد از بررسی ها دریافتند هیچ ارتباطی به شستن و تمیزی نداشت بلکه راکون ها از این طریق پنجه های خود را برای لمس نمودن اشیا مختلف حساس تر می کنند  .

توسط حساسیت انگشتانشان قادرند اطلاعات بیشتری را از مواد غذایی شان مثل ؛ شکل , بافت و غیره را دریافت کنند . آنان به دنبال درک کردن بیشتر چیزی هستند که می خواهند میل کنند .

راکون ها دارای عصب هایی در سر پنجه های بی مویشان هستند , درست مثل انسان های اولیه , که باعث میشود نسبت به دیگر موجودات از حساسیت لمسی بیستری برخوردار باشد و با مرطوب کردن پوست پنجه هایشان اطلاعات دریافتی عصب ها افزایش می یابد .

مثالی برای درک بهتر این موضوع :

به این فکر کنید که در یک روز تابستانی , عینک آفتابی ای را بر چشم هایتان زده اید و آن را از چشم هایتان بر می دارید , هنگامی که شما آن را برمی دارید , اطلاعات دریافت شده از عصب های بینایی شما ناگهان افزایش پیدا می کند زیرا که با مقدار زیادی نور مواجه گشته و سعی دارد تا دریابد در آن موقعیت شما به چه چیزی نگاه می کنید .

به همین ترتیب راکون ها با این عمل , عصب های پنجه هایشان را فعال می کنند تا متقابلا تجربه واضح تری را پیش رویشان قرار دهند و اطلاعات دقیق تری را فراهم آورند از آنجا که بینایی شان به آن صورت قوی نیست , این کار بسی سودمند است .

اگر دقت کرده باشید ؛ راکون ها در حین خیس کردن دست ها و غذایشان به سمت بالا نگاه می کنند

در حین تماشای راکون ها شما متوجه این موضوع خواهید شد که هنگام وارسی کردن مواد غذایی شان به سمت بالا می نگرند , در واقع آنان از دست هایشان هم برای دیدن و هم برای پیدا کردن غذا استفاده می کنند .

اشیا یافته شده شان را آنقدر در بین دست هایشان می چرخانند تا مطمئن شوند قابل خوردن است , این کارشان شباهت بسیاری به تمیز کردن است , اما اکنون خوانندگان این مطلب دلیل واقعی آن را فهمیده اند .

4 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x