خانه » مطلبی در مورد مزایا و نکات پرورش بوقلمون
نکات پرورش بوقلمون
نکات پرورش بوقلمون
حیوانات

مطلبی در مورد مزایا و نکات پرورش بوقلمون

مزایا و نکات پرورش بوقلمون

بوقلمون نسبت به دیگر پرندگان حلال گوشت گزینه ی بهتری است. در این نوشته قصد داریم مزایا و نکات پرورش بوقلمون را شرح دهیم. زیرا پرورش این پرنده تفاوت هایی با پرورش مرغ دارد.

 

بوقلمون تمیز تر از مرغ

در کل بوقلمون ها نسبت به مرغ پرندگان آرام تر و تمیز تری هستند. غذایی که برای مرغ ها می ریزید هر گز در جای خود باقی نمی ماند و مرغ ها آن را چنگ می زنند. اما، غذایی که برای بوقلمون ها می ریزید در جای خود می ماند و آن را پخش نمی کنند. مرغ ها از غذای خود در آب نیز میریزند و مجبورید مرتب آب آن ها را عوض کنید در حالیکه ظرف آب بوقلمون ها تمیز می ماند و از این نظر بسیار بهتر از مرغ ها هستند.

 

طعم گوشت بوقلمون

گوشت بوقلمون طعم بسیار خوبی دارد و می تواند حتی جایگزین گوشت قرمز شود. گوشت بوقلمون سرآمد تمام گوشت های سفید است. فواید و ارزش غذایی آن بسیار است و به همین دلیل طرفداران آن هم نیز زیاد هستند. پرورش دهندگان بوقلمون معمولاً مشکلی برای فروش محصول تولیدی خود ندارند.

 

حساسیت جوجه های بوقلمون

جوجه بوقلمون ها حساسیت زیادی نسبت به تغییرات محیطی دارند. حرکت جوجه های بوقلمون نسبت به جوجه مرغ بسیار آهسته تر است و نمی توانند بدوند. باید دقت کنید که بوقلمون ها ممکن است جوجه های خود را له کنند. در صورتیکه مرغ روی جوجه های خودش پا نمی گذارد. به طور کلی اگر تعداد کمی مرغ و وقلمون نگه می دارید جوجه های ان ها را از هم جدا کنید تا به هم آسیبی نزنید.

 

فضای مورد نیاز

بوقلمون ها به فضای بزرگ نیاز دارند. بوقلمون ها بزرگ هستند و می دوند. دقت کنید جوجه های کوچک به پرندگان بزرگی تبدیل می شوند و به فضای کافی نیاز دارند.

 

بوقلمون های شکمو

بوقلمون ها با توجه به  ابعاد بزرگتری که نسبت به مرغ دارند، غذای بیشتری نیز می خورند. البته به ور کلی بوقلمون ها شکمو هستند و غذای بیشتری می خورند. غذای بوقلمون ها باید حاوی پروتئین کافی باشد تا رشد آن ها به خوبی صورت گیرد.

 

نژاد بوقلمون ها

نژاد های مختلفی از بوقلمون در دنیا وجود دارد و تحت پرورش و تولید انبوه قرار می گیرد. برای انتخاب بهترین و مناسب ترین نژاد برای هدفی که دارید در مورد نژاد های بوقلمون تحقیق کنید. دقت کنید تا متوجه شوید که در منطقه ی شما کدام نژاد طرفداران بیشتری دارد و بازار فروش بهتری خواهید داشت. سعی کنید در پرورش بوقلمون نژاد های مختلف را با هم نگه ندارید و خلوص نژادی بوقلمون های خود را حفظ کنید.

مزایا و نکات پرورش بوقلمون بسیار بیشتر از موارد ذکر شده است و اگر قصد پرورش بوقلمون دارید با متخصصین این امر مشورت کنید.

 

منبع