خانه » آموزش ذهن برای شادی
روانشناسی

آموزش ذهن برای شادی

Sending
User Review
0 (0 votes)

آموزش ذهن برای شادی

امروز با آموزش ذهن برای شادی با ما باشید تا راهکارهای مفیدی را به شما عزیزان عرضه نماییم. اگر شما به شادی علاقه مند هستید, باید علت هایی که موجب شادیتان می شوند را پیدا کنید و سعی کنید از عوامل و شرایط رنج آفرین دوری کنید. زمانی که شما از کسی نفرت دارید و درباره آن شخص سرشار از انرژی منفی هستید, او به نظر شما دشمن جلوه می کند, در نتیجه دچار ترس, حس ناامنی و تردید می شوید. زمانی که این احساسات زیاد شوند باعث سردرگمی و ناراحتی شما می شود و به شما حس تنهایی را منتقل می کند. اما برعکس, وقتی سرشار از دوست داشتن و مهربانی باشید, حالت های مثبت و مفیدی را تجربه می کنید.

درصورتی که شما حس مهربانی داشته باشید در درون تان جریانی برقرار می شود که از طریق آن می توانید با دیگران راحت تر ارتباط برقرار نمایید. این حس خوب در شما حس نوع دوستی به وجود می آورد این حالت به شما کمک می کند که دوستی های تازه ای را شروع نمایید و در نتیجه برای خودتان حس شادی و آرامش بیافرینید. انسان ها برای دست یابی به شادی حقیقی می بایست دیدگاه خود را متحول کنند و شیوه های فکریشان را عوض کنند.

برای دستیابی به ذهن شاد روش های گوناگونی وجود دارد. اگر شما بخواهید بر افکار منفی غالب شوید, این امر, تنها با به کارگیری یک روش تفکر یا یک تکنیک میسر نیست. همانطور که می دانید تغییر مستلزم گذر زمان می باشد. برای مثال شما اگر از یک شرایط آب و هوایی به شرایط دیگری نقل مکان کنید, بدنتان مدتی زمان نیاز دارد تا خود را با شرایط جدید وفق دهد و عادت نماید. پس برای بهبود و به دست آوردن ذهنی شاد به خودتان زمان بدهید.

بعلاوه

با گذشت زمان, شما می توانید تغییرات مثبتی را تجربه کنید. صبح ها از خواب که بیدار می شوید, می توانید با انگیزه مثبتی به خود بگویید: “من امروز از سعی می کنم از فرصتی که خداوند برای زندگی به من داده بهترین استفاده را می کنم.” و سعی کنید بابت همه موهبت ها و نعمت هایی که خداوند به شما عطا فرموده شکرگزاری کنید. و با خدای مهربان صحبت کنید. این کار بسیار به شما کمک می کند تا با شادی وحس مثبتی روزتان را شروع نمایید. و شب ها موقع خواب روزتان را مرور کنید و ببینید تا چه حد از خودتان رضایت داشته اید؟ و در صورتیکه از بعضی لحاظ ها از خودتان رضایت کافی نداشتید بهتر است به خودتان زمان و فرصت بدهید و اکیدا خود را سرزنش نکنید.

ما با تحرک بخشیدن به افکارمان و به کارگیری روش های مثبت برای فکر کردن, می توانیم سلول های عصبی خودمان را به شکل تازه ای در بیاوریم و شیوه عملکرد مغزمان را تغییر دهید. این ویژگی همچنین مبنایی است برای این فکر که تحول درونی با آموزش شروغ می شود و شامل جایگزینی تدریجی “شرطی سازی منفی” با “شرطی سازی مثبت” است. به علاوه تعلیم و تربیت نیز عامل بسیار مهمی برای دستیابی به یک زندگی شاد و موفق به حساب می آید و این چیزی نیست که به طور طبیعی و غریزی به وجود بیاید. پس ما باید آموزش های لازم را ببینیم و با تمرین و تلاش به شادمانی برسیم.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x