خانه » چیزهایی که در سفر یاد می‌گیریم
طبیعت و گردشگری

چیزهایی که در سفر یاد می‌گیریم

Sending
User Review
0 (0 votes)

سفر می‌تواند بهترین تجربه زندگی‌تان را برای شما به ارمغان آورد. چیزهایی به شما می‌آموزد که هیچ کلاس درس و کتابی به شما یاد نمی‌دهد. سفر به شما کمک می‌کند ذهن خود را به فرهنگ‌ها، آداب و رسوم و تجربه‌ها باز کنید. مسافرت کردن بهترین راه برای بسط دیدگاه‌ها و ارتباط با دنیاست. به زندگی مردمی که در گوشه و کنار زمین زندگی می‌کنند نگاه می‌کنید و از آنها الهام می‌گیرید و احساس خوبی پیدا می‌کنید. مسافرت سبب می‌شود پذیرای همه چیز باشید و صبورتر شوید و ارزش‌هایتان را بازنگری کنید.

چیزهایی که در حین سفر یاد می‌گیریم و تجربه می‌کنیم عبارتند از :

 

1- فاصله گرفتن از دایره امن

 

سفر کردن یعنی رها کردن آسایش خانه و محیط پیرامون برای خیز برداشتن به سمت اعتقاد و باور. چمدان می‌بندید و محیط زندگی‌تان را برای رفتن به مکانی جدید ترک می‌کنید. نکته اساسی بر گسترش افق دید است. رفتن به سرزمینی ناآشنا احساس فوق‌العاده ای است و داستان‌های ناتمامی برایتان به ارمغان خواهد آورد.

 

2- ارزش قائل شدن برای دیگر فرهنگ‌ها

 

می‌توانید هر قضاوتی راجع به فرهنگ‌های دیگر داشته باشید زیرا متفاوت از فرهنگ شما هستند. وقتی سفر می‌کنید، درون فرهنگ دیگری زندگی می‌کنید و با آداب و رسوم آنها آشنا می‌شوید. تنها با خواندن کتاب درخصوص این فرهنگ‌ها نمی توان با آنها آشنا شد. اقامت در یک جامعه کمک می‌کند تا با واقعیت وجودی آن جامعه آشنا شویم و کمک می‌کند درک بهتری از دیگر فرهنگ‌ها پیدا کنیم. سفر کمک می‌کند وارد زبان، پوشش و تغذیه جدید شویم. شما وقتی برای چیزی ارزش قائل می‌شوید که از نزدیک با آن آشنا شوید.

 

3- یاد گرفتن مهارت در لحظه زندگی کردن

 

زمانی که شما به عجایب جهان می‌نگرید مانند اهرام مصر یا دیوار چین، از لحظه (آن) لذت می‌برید. برای داشتن زندگی شاد و باکیفیت باید در آن زندگی کرد. وقتی مسافرت می‌کنید، می‌دانید که زمان کمی دارید تا هر مکان را ببینید و باید یاد بگیرید که از این زمان بهترین استفاده را بکنید. این به شما می‌آموزد که هر دقیقه و هر ثانیه را خوب مزه مزه کنید. دیدن مکان‌های جدید شما را مملو از حس شگفتی می‌کند و این حسی است که دوست ندارید زود از دست بدهید. سفر به ما می‌آموزد که لحظه را در اسارت خود درآوریم و آن را بخش مهمی از زندگی‌مان سازیم.

 

4- ساده زندگی کردن

 

زندگی کردن با هزینه‌های اندک امکان‌پذیر است و این چیزی است که سفر می‌آموزد. اگر چمدان سنگینی داشته باشید نمی‌توانید به راحتی جابه‌جا شوید. برای گردشی بدون دردسر باید سبک سفر کرد. یاد می‌گیرید که در محیط محقرانه‌ای زندگی کنید مثل هتل‌های کوچک و مهمانخانه‌ها. همچنین خودتان را در شرایطی می‌بینید که به دنبال کمترین هزینه سفر هستید. سفر، تجمل و راحتی نیست. سفر تجربه چیزهای جدید در دنیاست. این باعث می‌شود قدر خانه و زندگی راحت خود را بدانید.

5- با جریان آب حرکت کردن

 

در مسافرت یاد می گیرید چطور با مسائل کنار بیایید. ممکن است پرواز شما تاخیر داشته باشد یا کنسل شود و یا چمدان خود را گم کنید. ممکن است برای شما کمی آزاردهنده باشد اما اگر یاد بگیرید سریع با شرایط سازگار شوید و کنار بیایید، بیشتر لذت خواهید برد. این شما را جسورتر خواهد کرد و یاد می گیرید از ماجراهای سفر لذت ببرید و دنبال ماجرای بعدی باشید. یاد می گیرید که وقتی با تاخیر در سفر مواجه شدید، خونسرد باشید. سفر شما را برای این موقعیت ها آماده می کند و می فهمید که هیچ چیز آنقدر بد نیست که شما را ناراحت کند.

 

6- به تجربه بیشتر از مادیات بها دادن

 

یک بار که سفر کنید، درمی‌یابید که مهارت‌هایی که بدست می‌آورید باارزش‌تر از مادیات است. نگاه کردن به برج ایفل باارزش‌تر و قیمتی‌تر از هر کالایی است. بهتر است برای یک سفر سرمایه‌گذاری کنید تا یک ماشین مدل بالا.

هر شهر و کشوری روش زندگی خاص خود را دارد و شما می‌توانید تجربه دست اول از فرهنگ‌ها، آداب و رسوم، اعتقادات، غذاهای متمایز آنها داشته باشید و با سرمایه‌گذاری روی سفر، چیزهای جدیدی تجربه کنید و بیاموزید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x