خانه » نبایدهای رابطه با همسر
روانشناسی

نبایدهای رابطه با همسر

Sending
User Review
0 (0 votes)

نبایدهای رابطه با همسر

همه ما می دانیم که برای داشتن یک رابطه موفق و شاد می بایست دو طرف تلاش کنیم. ما در اینجا نکات مهمی از نبایدهای رابطه با همسر برایتان آورده ایم. همه افراد می خواهند رابطه ای سالم و شاد داشته باشند حتی گاهی حاضر هستند از خودشان بگذرند تا کیفیت رابطه شان بهتر شود. معمولا هم این از خود گذشتگی ها از سوی زنان صورت می گیرد. نیازی نیست به خاطر داشتن یک رابطه خوب خودتان را فدا کنید. ما در اینجا نکاتی در باب یک رابطه موفق و سالم برایتان آورده ایم.

 

احساس ترحم نکنید

معمولا مردها از اینکه مورد ترحم واقع شوند احساس خوبی ندارند بنابراین به خاطر داشته باشید شما می توانید کنار همسرتان باشید و مهربانی کنید اما این به بدین معنی نیست که احساس ترحم نمایید. پس بهتر است به جای این کار برای موفقیتهایش از او حمایت بیشتری نمایید.

 

قرار نیست همه مشکلات همسرتان را شما حل کنید

اگر همسرتان در محل کارش مشکلی دارد یا از لحاظ ملی با مسئله ای برخورد کرده است, شما نباید به تنهایی آن را حل کنید زیرا با این کار اعتماد به نفس او گرفته می شود. پس بهتر است به او روحیه بدهید تا بتواند مشکلش را حل کند و شما هم در حد خودتان کمک و حمایتش کنید.

 

نیازی نیست همشه هدیه های گران به او بدهید

منطقی است که هدایایی که بهم می دهید ارزش یکسانی داشده باشند. اگر شما هدایه های گرانقیمتی بگیرید اگر او از لحاظ مالی تو وضعیت دشواری باشد, معذب خواهد شد و نمی تواند لطف شما را آنطور که دوست دارد جبران نماید. و اینکه اگر اهل جبران کردن نباشد هم به اصطلاح عامیانه بد عادت می شود و هدایای پایین تر مورد پسندش واقع نمی شود. پس هدیه ای بگیرید که از لحاظ مالی برای هر دوی شما مقدور باشد.

 

مگه بهت نگفتم؟

بهتر است این عبارت را به او نگویید حتی اگر حق با شما بود زیرا با گفتن این جمله به اون نشان می دهید من از تو باهوش ترم و از تو بیشتر میفهمم. پس بهتر است در انتخاب کلمات دقت بیشتری کنید.

 

ظاهرتان را تغییر ندهید

این طبیعی است که گاهی نیاز به تغییر و تنوع ظاهری داشته باشید. اما برخی از خانمها بعد از ازدواج تغییر خیلی زیادی می کنند که ممکن است این امر برای همسرشان دل چسب نباشد. زیرا او شما را همان گونه دوست دارد که پسندیده است.

 

در انتخاب دوستانتان دقت کنید

این خیلی مهم است که وقتی متاهل می شوید دوستانتان را به اصطلاح گلچین کنید و بدانید که با چه افرادی نشست و برخواست می کنید. داشتن دوستهای خوب بسیار خوب است. پس بعد از متاهل شدن دقت بیشتری در انتخاب دوستانتان بکنید.

 

به همسرتان ابراز علاقه کنید

سعی کنید به اندازه و نه به صورت افراط به همسرتان دوست داشتن خودتان را نشان دهید. گاهی با حرفهای محبت آمیز و گاهی با کارهایی که او علاقه دارد و یا حتی با درست کردن غذای مورد علاقه اش. البته داشتن روی خوش فراموشتان نشود.

 

به هرحال این نکته را به یاد داشته باشید که داشتن رابطه موفق مستلزم تلاش دو طرفه و بسیاری از مسائل است. پس می بایست سعی کنید تلاش بیشتری نمایید و نکات فوق را نیز به خاطر بسپارید.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x