خانه » داستان عبرت آموز کینه و پیاز
روانشناسی

داستان عبرت آموز کینه و پیاز

Sending
User Review
0 (0 votes)

داستان عبرت آموز کینه و پیاز

امروز می خواهیم داستان عبرت آموز کینه و پیاز را که داستانی بسیار جالب و آموزنده است را برایتان بازگو کنیم. در این داستان با مثالی بسیار ساده و شیرین آسیبی که کینه و دشمنی به خودتان وارد می کند را بیان می کند. امیدواریم از خواندن این داستان پند آموز لذت ببرید.

روزی حکیمی به شاگردانش گفت: فردا هر کدام یک کیسه بیاورید و در آن به تعداد آدم هایی که دوستشان ندارید و از آن ها بدتان می آید پیاز قرار دهید. روز بعد همه همین کار را انحام دادند و حکیم گفت: هر جا که می روید این کیسه را با خود حمل کنید. شاگردان بعد از چند روز خسته شدند و به حکیم شکایت بردند که: پیازها گندیده و بوی تعفن گرفته است و ما را اذیت می کند. حکیم پاسخ زیبایی داد: این شبیه وضعیتی است که شما کینه دیگران را در دل نگه می دارید, این کینه قلب و دل شما را فاسد می کند و بیشتر از همه خودتان را اذیت خواهد کرد, پس ببخشید و بگذرید تا آزار نبینید و خودتان راحت و آسوده زندگی کنید.

همانطور که دیدید کینه و نفرت در درجه اول به خود فرد آسیب می زند پس بهتر است برای بالا بردن کیفیت زندگیمان و راحتی و آسودگی خودمان تا جای ممکن دشمنی و ناراحتی را با خود حمل نکنیم و سبک بال و آسوده خاطر زندگی خوبی را تجربه کنیم.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x