خانه » راز شمع چیست
روانشناسی

راز شمع چیست

Sending
User Review
0 (0 votes)

راز شمع

همانطور که می دانید در همه مراسم عرفانی و مکان های مقدس شمع روشن می کنند و یا روی کیک تولد شمعی روشن می کنیم و هنگامی که آرزو کردیم آن را خاموش می کنیم. ما در اینجا راز شمع روشن را برایتان بیان می کنیم. درصورتی که عالم هستی تجزیه شود به چهار عنصر آب, باد, آتش و خاک تبدیل می شود این نشان دهنده این است که در دل این عناصر شعور الهی و راز زندگی نهفته است.

اگر زمانی که دعا می کنید این چهار عنصر وجود داشته باشند یعنی خلقتی کامل می شود زمانی خالص و ناب برای بر آورده شدن حاجت. شمعی که می سوزد چهار عنصر را با خود دارد به این گونه: موم شمع عنصر خاک است, شعله عنصر آتش, مومی که ذوب می شود عنصر آب و دود عنصر باد می باشد. برخی بر این باوردند که زمان دعا کردن وقتی به شمع در حال سوختن نگاه می کنید به شعور الهی متصل تر می شوید و به عبارتی در حالت آلفای ذهنی قرار می گیرید و دعا به راحتی به عالم بالا می رود و به استجابت می رسد البته در صورتی که خداوند صلاح بداند.

 

بعلاوه

برای عبادت و دعا کردن بهتر است بخش کوچکی از خانه تان را به این امر اختصاص دهید و شمعی در آن جا روشن نمایید. مواردی مانند عود, قرآن, گل و ظرف آب می تواند به آن فضا احساس خوشایندتری بخشد. هر زمانی که می خواستید انرژی بگیرید بهتر است نور اتاق را کم کنید و کنار شمع روشنی قرار بگیرید. چشمتان را ببندید و با تمام وجودتان دعا کنید. بعد از دعا کردن چشمانتان را باز کنید و چند دقیقه ای به شمع و قطره هایش نگاه کنید, نفس عمیقی بکشید و خود را به خدای متعال بسپارید.

امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x