خانه » سمندر زرد خالخالی
حیوانات

سمندر زرد خالخالی

Sending
User Review
0 (0 votes)

سمندر زرد خالخالی

عمل فتوسنتز توسط گیاهان انجام می شود, تعداد کمی از حیوانات قادر به انجام  فتوسنتز هستند و تا همین اواخر این عمل در بین مهره داران و خزندگان غیرممکن به نظر می‌رسید تا اینکه گونه ای از سمندر که به زرد خالخالی شهرت دارد و در شمال آمریکا یافت می شود , برخورد کردیم .

او قادر به استفاده از نیروی خورشیدی برای ایجاد انرژی می باشد که این عمل را در حالی که در مرحله جنینی به سر می برد آغاز و انجام  می‌ دهد .

محققان دریافته اند که سمندر همین که در تخم خود در حال رشد و نمو می ‌باشد از تر کیب مشترک نیتروژن و اکسیژن بهرمند  و البته عمل میتوکندری  و چگونگی ایجاد انرژی سلول های حیوانی جنین را  از طریق اکسیژن و یک فرم متابولیک گلوکوزی انجام می دهد  .

باز سوالی مطرح می شود؛ چگونه این کارها صورت می پذیرد ؟ سمندر چگونه این مواد را تهیه می کند؟

زمانی که سمندر در تخم است , جلبک هایی به تخم می چسبند که می‌توانند اکسیژن و کربن هیدرات مورد نیاز جنین را مهیا سازند , سمندر می‌تواند با استفاده از آن به تولید انرژی خود مشغول شود و در عوض جنین نیز به جلبک ها دی اکسید کربن می‌دهد .

این ارتباطی که بین جلبک و جنین وجود دارد باعث رشد و تامین نیازهای جنین می شود,  سمندر مادر مخصوصاً تخم های خود را در کنار جلبک ها تخم گذاری می کند تا این نیازها توسط جلبک ها برطرف شوند

و اینگونه رابطه همزیستی غیر معمول و جالب بین جنین و جلبک کمک می‌کند تا این گونه حیوانات و مهره داران سلول‌های خود را در مقابل عوامل های خارجی مثل ؛ باکتری ها و ویروس ها ایمن  و مقاوم سازند .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x