خانه » درمان اسکیزوفرنی با مداخلات روانی اجتماعی
روانشناسی

درمان اسکیزوفرنی با مداخلات روانی اجتماعی

Sending
User Review
0 (0 votes)

درمان اسکیزوفرنی با مداخلات روانی اجتماعی

بخش مهمی از درمان اسکیزوفرنی را مصرف دارو تشکیل میدهد اما در کنار آن مداخلات روانی اجتماعی نیز می تواند کمک بسیار خوبی برای بیمار باشد. اعضای خانواده می توانند بیشترین حمایت را نسبت به فرد مبتلا به اسکیزوفرنی داشته باشند. کاهش میزان عود حالات روانی و بهبود نتایج درمان با حمایت روانی از سوی افراد خانواده پر رنگ تر است. زیرا افراد خانواده بهتر از هر فرد دیگری می دانند که چگونه باید از عزیزان خود حمایت کنند.

وجود یک تیم پشتیبانی متشکل از روانپزشکان، پرستاران و مشاوران که ملاقات های منظم با بیمار مبتلا داشته باشند، سبب کاهش نیاز به بستری شدن و بهبود وضعیت ذهنی فرد مبتلا خواهد شد.

بسیاری از افراد مبتلا به اسکیزوفرنی دچار سوء مصرف مواد مخدر هستند (حدود 50%). مصرف مواد علائم و عوارض بیماری را تشدید می کند. کنترل این وضعیت بر بهبودی بیمار تأثیر بسزایی دارد.

برخی از بیماران نیاز دارند تعاملات اجتماعی را دوباره یاد بگیرند. این نوع مداخلات روانی اجتماعی شامل تمرین نقش های فرد در زندگی واقعی اش می شود که به درمان اسکیزوفرنی کمک می کند.

بسیاری از داروهای درمان روان سبب افزایش وزن می شوند. کنترل وزن و داشتنن رژیم غذایی متعادل و ورزش منظم از مسائل مهم در روند درمانی بیماران اسکیزوفرنی است.

 

بیماری اسکیزوفرنی یا روان گسیختگی چیست

علائم و علت اسکیزوفرنی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x