خانه » با کودک سرکش چه کنیم
روانشناسی فرزند و والدین

با کودک سرکش چه کنیم

Sending
User Review
0 (0 votes)

با کودک سرکش چه کنیم

وجود یک کودک سرکش می تواند درگیری هی زیادی را در خانواده ایجاد کند. پرخاشگری و تنش های کودک بر تمام اعضای خانواده اثر می گذارد. به همین دلیل بسیار مهم است که چگونه با یک کودک سرکش رفتار کنیم و عملکرد وی را تحت کنترل در بیاوریم.

اگر کودکتان شما را نادیده می گیرد و برای هرکاری که دوست دارد از شما اطاعت نمی کند، تا حد زیادی رشد و پرورش او از سوی والدین و معلمان مختل می شود. نکته ی مهم این است که کودک شما با هر رفتاری قابل تغییر است و شما باید برای او وقت بگذارید.

باید توجه کنید که کودک سرکش شما رفتار خود را در طولانی مدت ادامه می دهد یا خیر. این رفتار در پسران شایع تر از دختران است.

 

راه های برخورد با کودک سرکش

بهترین راه برخورد با این کودکان، انگیزه دادن به آن هاست. با انگیزه دادن و تقویت و تشویق رفتار های مثبت و تنبیه رفتارهای منفی کودک، می توانید تا حدی از رفتار های بد او بکاهید. اجازه دهید کودکانتان احساسات خود را بیان کند و سعی کنید عمیقاً او را درک کنید. نتیجه ی رفتار اشتباهش را به آرامی و ملایمت برای او توضیح دهید. گفتگو راه خوبی است تا با هم سازش پیدا کنید.

سعی کنید کنترلتان را در مقابل کودک سرکش از دست ندهید.  در صورت که عصبانی شوید نمی توانید راهکار مناسبی برای مقابله با او پیدا کنید.

برای صحبت با کودک بنشینید تا هم قد او شوید. در اینصورت کودک حرف شنوی بیشتری پیدا خواهد کرد. در صورت داشتن خواسته ی نا به جا خیلی قاطعانه به کودک نه بگویید. توجه کنید کودک شما نیاز دارد قانون مند بودن را برای زندگی آینهد خود یاد بگیرد.

برای کودک خود قوانین منطقی وضع کنید. برای تشویق کودک از جایزه کمک بگیرید. با پشتیبانی و عشق بی قید و شرط کودک شما حتماً رفتار بهتری پیدا خواهد کرد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x