خانه » آیا افزایش وزن ناگهانی در دوران بارداری خطرناک است
آیا افزایش وزن ناگهانی در دوران بارداری خطرناک است
آیا افزایش وزن ناگهانی در دوران بارداری خطرناک است
بهداشت و سلامت

آیا افزایش وزن ناگهانی در دوران بارداری خطرناک است

Sending
User Review
0 (0 votes)

دانستنی ها درباره افزایش وزن در دوران بارداری

اگرچه افزایش وزن در دوران بارداری، طبیعی است اما اگر به طور ناگهانی وزن شما افزایش یافت این مسئله را با دکتر معالج خود در میان بگذارید. اگرچه دستورالعمل های مشخصی برای تعیین میزان افزایش وزن در دوران بارداری طبیعی موجود نیست . BMI شاخص حجم بدن می باشد و منعکس کننده رابطه قد و وزن و تخمین زننده چربی بدن است. این شاخص از طریق حاصل تقسیم وزن بر مجذور قد فرد محاسبه می شود. وزن بر حسب کیلوگرم و قد بر حسب متر می باشد.

شاخص افزایش وزن در دوران بارداری

  • برای افرادی که BMI آن ها پیش از بارداری کم تر از 18.5 بوده است، افزایش وزن در دوران بارداری 12.7 تا 18.1 کیلوگرم انتظار می رود.
  • برای افرادی که BMI آن ها پیش از بارداری بین 18.5 و 24.9 کیلوگرم بوده است، افزایش وزن در دوران بارداری 11.3 تا 15.9 انتظار می رود.
  • برای افرادی که BMI آن ها پیش از بارداری بین 25 تا 29.9 بوده است، افزایش وزن در دوران بارداری 6.8 تا 11.3 کیلوگرم انتظار می رود.
  • برای افرادی که BMI آن ها پیش از بارداری بیش تر از 30 است، افزایش وزن در دوران بارداری 5 تا 9 کیلوگرم انتظار می رود.

علت افزایش وزن در دوران بارداری چیست

با این وجود افزایش وزن ناگهانی در دوران بارداری می تواند خطرناک باشد و ممکن است یکی از نشانه های کلیدی یک عارضه حاملگی معروف به پره اکلامپسی باشد. اگر به طرز ناگهانی در طول یک هفته 1.8 کیلوگرم یا بیشتر وزن شما افزایش یافت حتما به دکتر خود مراجعه کنید. وزن اضافی در دوران بارداری می تواند از نشانه های دیابت نیز باشد.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x