خانه » تجاوز جنسی به چه معناست
روانشناسی

تجاوز جنسی به چه معناست

Sending
User Review
2 (1 vote)

تجاوز جنسی

تجاوز جنسی به معنی انجام دادن نزدیکی جنسی با فرد, بدون رضایت او می باشد. متاسفانه تجاوز جنسی نه تنها حمله فیزیکی و جنسی است بلکه حمله روحی و معنوی به انسانی دیگر است. که در آن قربانی از حقش ظلم می شود. این عمل ناشایست خیلی وقتها با قتل نیز همراه است و اگر قتل صورت نگیرد معمولا به تهدید ختم می شود. از لحاظ قانونی رابطه جنسی انسان بالغ با کودکان, حتی اگر با رضایت او باشد, باز هم تجاوز محسوب می شود.

تجاوز نوعی خشونت جنسی می باشد که معمولا همراه با آمیزش جنسی است و توسط فردی به فرد دیگر بدون رضایت آن فرد دیگر انجام می شود. این عمل معمولا با اجبار فیزیکی, تهدید, سوء استفاده همراه است و اغلب اوقات با فردی که از نظر فیزیکی ناتوان تر است یا زیر سن قانونی است رخ می دهد. معمولا تجاوز جنسی را پزشکی قانونی تشخیص می دهد. گاهی تشخیص علائم آن راحت است از جمله پارگی, خون مردگی, زخم و برخی دیگر علامت مشخصی وجود ندارد.

آمارها نشان می دهد که بسیاری از تجاوزات جنسی به طور اتفاقی صورت نمی گیرد و معمولا از پیش برنامه ریزی شده می باشد. این عمل زشت و قبیح معمولا با حس سلطه جویی و قدرت در ارتباط است. اکثر متجاوزان جنسی تنها زمانی که قربانی دچار وحشت و خفت شده است, تحریک می شوند و خود عمل جنسی اهمیت کمتری دارد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x