خانه » راه هایی برای اینکه دختر بچه های قوی و با اعتماد به نفس تربیت کنیم؟
راه هایی برای اینکه دختران قوی و با اعتماد به نفس تربیت کنیم؟
راه هایی برای اینکه دختران قوی و با اعتماد به نفس تربیت کنیم؟
فرزند و والدین

راه هایی برای اینکه دختر بچه های قوی و با اعتماد به نفس تربیت کنیم؟

Sending
User Review
0 (0 votes)

چگونه دختر بچه هایمان را قوی بار بیاوریم؟

بیایید صادق باشیم ما در دنیایی زندگی می کنیم که گاهی تربیت فرزند دختر برای ما ترسناک است. زنان ممکن در طول زندگی خود مورد انواع تجاوز های جسمی و روحی قرار بگیرند. تنها 11% از دختران در سراسر دنیا نسبت به خود این احساس را دارند که زیبا هستند. 80 درصد از دختران قبل از اینکه سن 10 سالگی را رد کنند رژیم می گیرند. بنابراین پرورش و تربیت دختربچه های قوی از دغدغه های مهم والدین است.

والدین دوست دارند دخترانشان از چیزی نترسند، به خود تکیه داشته باشند و خودشان بر مشکلاتشان غلبه کنند. آن ها دوست دارند فرزندشان تحسین شود و قوی و با اعتماد به نفس باشد.

و البته تحقق این رویاهای والدین نیازمند تلاش خود ان ها برای تربیت دختران قوی و الگو سازی برای ان هاست. راه کار های زیر می تواند برای شما مفید باشد.

 

فردیت و شخصیت دختر بچه های خود را پرورش دهید

از اینکه دختر خود را فردی تطبیق پذیر بار بیاورید اجتناب کنید.  به او نشان دهید که شخصیت مستقلی دارد و آزاد است چیز هایی را که می پسندد دوست داشته باشد. می تواند رویاهای خود را دنبال کند. سعی کنیم با دیگر دختران جاعه نیز چنین رفتاری داشته باشیم زیرا همین جامعه ای که در آن زندگی می کنیم اثر بسزاییبر شخصیت فرزنند ما خواهد گذاشت.

 

برای داشتن دختران قوی و با اعتماد به نفس به آن ها بگویید که زیبا هستند

دختر شما نباید فکر کند که زیبایی تنها چیزی است که او برای عرضه کردن به جهان دارد. اما، اینکه کودک شما از شما بشنود که زیباست تأثیر خوبی بر شخصیت او خواهد گذاشت. همچنین باید از شما بشنود که لبخند او، مهربانی او و هوش او نیز زیبا هستند و تحسین تمام قابلیت هایش را از شما دریافتت کند.

 

به سلامت دختر بچه هایتان اهمیت بدهید

تغذیه سالم و ورزش منظم از مواردی هستند که سلامت و قدرت جسمانی به همراه دارند و قدرت جسمانی باعث می شود از نظر روحی نیز دختران قوی شوند.

 

بخشندگی را به آن ها بیاموزید

یک زن قوی توانایی خودش برای کمک به دیگران را به خوبی می شناسد. دختران شما باید بیاموزند که بخشش با قدرت و نه بخشش از سر وابستگی ویژگی یک زن کامل است.

 

به آن ها اجازه بدهید گریه کنند

قوی بودن به معنی سرکوب احساسات و وانمود کردن اینکه همیشه همه چیز بر وفق مراد است، نیست. قوی بودن به معنی صادق بودن با خود است حتی زمانی که احساس خوبی نداشته باشند.

 

علایق دختر بچه هایتان را تحسین کنید

قوی ترین زنان با علایق خود در زندگی هدایت شده اند. تمام علایق او، موسیقی، هنر، ورزش و … را تحسین و تشویق کنید.

 

با دلسوزی آن ها را نصیحت کنید

همدردی دلسوزانه برای تربیت و نصیحت دختران باعث می شود اعتماد به نفس ان ها خدشه دار نشود و دختران قوی ای بار بیایند. همچنین تاثیر تربیتی بیشتری خواهد گذاشت.

 

از نجات دادن دخترتان خود داری کنید

در تمام چالش های کودکانه، جلوی خود را بگیرید و از او دفاع نکنید. اجازه بدهید یاد بگیرد خودش از حق خودش دفاع کند. بازی های کودکانه برای ان ها همه ی دنیایشان است. دست و پنجه نرم کردن با مسائل زندگی از همین جا ها شروع می شود. به او حس استقلال و کمک فکری بدهید.

 

چالش ایجاد کنید

بدانید که برای بار آوردن دختران قوی، اعتماد به نفس خود به خود در ان ها ایجاد نمی شود. سعی کنید شرایط زندگی را طوری فراهم کنید تا کودکان شما مدام با چالش های جدید دست و پنجه نرم کنند و قوی تر شوند. چالش هایی در قالب بازی و سرگرمی اثرات بسیار مطلوبی دارند.

 

سخن آخر : نمونه ی واقعی آن چیزی باشید که می خواهید فرزندانتان باشند

شاید سخت ترین بخش کار همین باشد. اما، کودکان ما رفتار ما را می بینند و از آن الگو برداری می کنند. داشتن الگویی مانند مادر به عنوان مظهر قدرت بهتر از هر چیز دیگری می تواند دختر بچه های قوی و با اعتماد به نفس بار بیاورد. فرزند شما از نحوه ی برخورد شما با مسائل زندگی، خانواده، اطرافیان، کار و …می آموزد. پس ابتدا خود را تغییر دهید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x