خانه » طرز تهیه کیک قابلمه ای آناناسی
طرز تهیه کیک قابلمه ای
طرز تهیه کیک قابلمه ای
غذا و نوشیدنی

طرز تهیه کیک قابلمه ای آناناسی

طرز تهیه کیک قابلمه ای با آناناس

اگر مایلید طرز تهیه کیک قابلمه ای آناناسی را یاد بگیرید در این نوشته با ما همراه باشید. روشی که برای پخت این کیک استفاده میشود می تواند برای پخت کیک های دیگر با طعم های مختلف نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

 

مواد لازم برای کیک آناناسی در قابلمه

500 گرم آناناس حلقه ای کمپوت

یک بسته پودر کیک اماده ( از روش پخت کیک اسفنجی ساده در همین سایت نیز می توانید استفاده کنید)

100 گرم کره

یک فنجان شکر قهوه ای

کمپوت گیلاس

 

روش تهیه کیک قابلمه ای آناناسی

ابتدا آب کمپوت آناناس را از میوه ی آن جدا کنید. لبته آب را نگه دارید چون در ادامه از آن استفاده خواهیم کرد.

پودر کیک آماده را طبق دستور ذکر شده روی بسته ی آن آماده کنید با این تفاوت که به جای مایع مورد نیاز از آب کمپوت آناناس استفاده می کنید و در صورت نیاز به مایع بیشتر می توانید از آب شیر به آن بیفزایید.

کره را روی حرارت ملایم گاز آب کنید. کره ذوب شده را در تمام قسمت های قابلمه حتی دیواره های آن بگردانید تا چرب شود. حالا شکر قهوه ای را در قابلمه بریزید. لازم نیست شکر را در کره هم بزنید تا یکدست شود.

اجازه بدهید شکر و کره ته قابلمه باشند. حالا حلقه های اناناس را روی آن بچینید و وسط هر حلقه و در فواصل بین حلقه ها یک گیلاس بگذارید.

خمیر کیک آماده شده در قبل را به آرامی روی حلقه های آناناس قرار دهید. وقتی کیک پخته شود و شما قابلمه را برگردانید حلقه های آناناس و گیلاس ها نمای رویین کیک شما را تشکیل خواهند داد.

 

پخت کیک آناناسی در قابلمه

خمیر کیک را تا جایی در قابلمه بریزید که حدود 3 سانتیمتر از سر قابلمه خالی باشد. این فضا برای پف کردن کیک در نظر گرفته می شود.

در قابلمه را با درپوش محکم ببندید. طوریکه بخار از آن خارج نشود و کیک را به مدت 20 دقیقه تا نیم ساعت در آن روی حرارت متوسط گاز بپزید.

البته مدت زمان پخت کیک روی اجاق گاز با توجه به شرایط شما متغیر خواهد بود. پخت کیک زمانی کامل شده است که اگر خلال دندانی را در مرکز آن فرو کنید از مواد خمیر به آن نچسبد.

پس از اینکه پخت کیک کامل شد آن را از روی شعله بردارید و اجازه بدهید که کیک درون همان قابلمه به مدت ده دقیقه سرد شود تا بهتر جدا شود.

ظرفی را که برای سرو کیک انتخاب کرده اید روی قابلمه بگذارید و آن را برگردانید تا کیک از قابلمه بیرون بیفتد.

این کیک را پس از سرد شدن کامل سرو کنید.

پیشنهاد می کنیم این طرز تهیه کیک قابلمه ای ساده را امتحان کنید.

 

منبع