خانه » در مورد گل بنفشه بدانید
در مورد گل بنفشه
در مورد گل بنفشه
باغبانی

در مورد گل بنفشه بدانید

در مورد گل بنفشه

حقایقی در مورد گل بنفشه وجود دارد، که شاید برای شما جدید باشد. به دلیل پیشنهاد می کنیم در ادامه با خواندن این متن همراه ما باشید. البته گل بنفشه همیشه به رنگ بنفش نیست و رنگ های دیگری مانند سفید، زرد و آبی نیز در آن دیده می شود.

 

گل بنفشه نماد چیست ؟

گل بنفشه اولین نشانه بهار است. البته زودتر از آغاز بهار آن را پرورش می دهند و به بازار می فرستند به همین دلیل پیام آور آغاز بهار شده است. گل های بنفشه از رنگ های متنوع و البته گونه های مختلفی مانند بنفشه آفریقایی برخوردارند.

 

آیا می دانید بنفشه خوراکی است؟

بله، گل های بنفشه خوراکی هستند و روغنن گل بنفشه نیز یکی از روغن های درمانی مهم و موثر و البته گران قیمت است. گل ها و برگ های بنفشه، هر دو خوراکی و سرشار از ویتامین آ و سی هستند. طعم گل بنفشه مایل به طعم نعنا است و از آن برای درست کردن شربت نیز استفاده می کنند.

البته باید این نکته را نیز بدانید که بسیاری از گل ها خوراکی هستند و از خواص فوق العاده ای برخوردارند. گفته می شود برای بهره بردن از خواص شگفت انگیز گل های خوراکی باید روش پرورش آن ها به گونه ای باشد که برای خوردن نیازی به شستشو نداشته باشند زیرا خواص خود را از دست می دهند.

 

نماد عشق

بنفشه نماد ابراز محبت و عشق و علاقه نیز هست. در اثر شکسپیر (رویای نیمه شب تابستان)، عصاره ی بنفشه به عنوان معجون عشق برگرفته شده از فرهنگ یونان باستان نامبرده شده است. در هملت نیز به این گل زیبا اشاره شده است.

 

سه الگوی رنگی

بنفشه ها از سه الگوی رنگی پیروی می کنند. ممکن است رنگی یک دست داشته باشند که معمولاً مایل به آبی یا زرد است. برخی از بنفشه ها خطوطی سیاه و نازه از مرکز به بیرون در گلبرگ های خود دارند و دسته سوم که رایج تر نیز هست، دارای دو رنگ یا سه رنگ در گلبرگ های خود هستند.

 

همه ی بنفشه ها بو ندارند

بنفشه، گونه های مختلفی دارد. برخی از آن ها معطر هستند و برخی دیگر بو ندارند. آن دسته از بنفشه های معطر، بیشتر در ساعات اولیه صبح بوی معطر خود را در فضا پخش می کنند.

 

بنفشه و پیشگویی

در افسانه های شوالیه ای، آینده را در گلبرگ های گل بنفشه پیشگویی می کردند. اگر گل بنفشه دارای 4 خط در گلبرگ ها بود به فال نیک می گرفتند و اگر تعداد خطوط فرد بود معلوم می شد که زندگی شوالیه در خطر است.

اگر حس می کنید حقایقی که در مورد گل بنفشه ذکر شد برای اطرافیا شما جذاب است، این مطلب را به اشتراک بگذارید.

برچسب ها