خانه » نکات نگهداری از بنفشه آفریقایی
بنفشه آفریقایی
بنفشه آفریقایی
باغبانی

نکات نگهداری از بنفشه آفریقایی

Sending
User Review
0 (0 votes)

گل بنفشه آفریقایی

بنفشه آفریقایی به خاظر داشتن گل های زیبا محبوبیت زیادی در بین طرفداران گل و گیاه دارد و به عنوان یکی از گیاهان آپارتمانی نیز نگهداری می شود. در اینجا نکاتی برای نگهداری از این گیاه به منظور داشتن گیاهی شاداب تر و پر گل تر ارائه خواهد شد.

محیط

بنفشه های آفریقایی در کل سال داخل خانه قابل نگهداری هستند. البته برخی از افراد در زمان هایی که دمای هوا گرم و مناسب باشد آن را بیرون از خانه نیز نگهداری می کنند. البته از آنجا که این گیاه ر معرض آسیب حشرات و شته هاست در داخل خانه بهتر نگهداری می شود.

نور طبیعی

این گیاه به نور طبیعی غیر مستقیم نیار دارد و نور مستقیم می تواند باعث سوختن برگ های آن شود. معمولاً این گیاه را پپشت پنجره نگهداری می کنند. برای بیشترین گل دهی 10 تا 14 ساعت نور غیر مستقیم و 8 ساعت تاریکی نیاز است.

آب

نظرات مختلفی در مورد آب دهی به بنفشه ی آفریقایی وجود دارد. قاعده بر مرطوب شدن خاک و غرقاب نشدن آن است. هنگام آب دهی مراقب باشید قطرات آب روی برگ های آن نریزند تا لک ایجاد کنند.

دمای هوا

بهترین دما برای رشد بنفشه ها دمای اتاق و دقیقاً همان دمایی است که برای انسان مناسب است.

رطوبت

بنفشه های آفریقایی به محیط مرطوب نیاز دارند. می توانید برای آب دهی از قرار دادن گلدان درون ظرف آب استفاده کنید تا آب از پایین به گیاه برسد. به این صورت هم لکه های آب روی برگ ها به جا نمی مانند و هم اطراف گلدان رطوبت دائمی خواهد داشت.

انتخاب گلدان

تمام گیاهان گلدانی باید در گلدانی دارای سوراخ ها و زهکشی مناسب کاشته شوند تا دچار پوسیدگی ریشه نشوند. در جابه جایی گلدان ها نیز مشکل خاصی وجود ندارد.

خاک

ترکیب خاک و پرلیت و استفاده از خاک تمیز برای این گیاه مهم است.

کود

بنفشه های آفریقایی نیاز به کود زیادی ندارند و کود زیاد می تواند باعث آسیب رسیدن به آن ها شود. اگر شاهد گم شدن گل های آن بودید می توانید از مقدار خیلی کمی کود برای ان استفاده کنید.

تکثیر

بنفشه های آفریقایی در گلدان خود ریشه می دوانند که می تواند منجر به شکل گیری گیاه جدید شود. برای جدا کردن پا جوش ها کل گیاه را از گلدان بیرون بیاورید و به آهستگی پاجوش ان را جدا کنید.
روش دیگر تکثیر آن جدا کردن برگ و ریشه زدن آن در آب است. البته برگ باید طوری در آب باشد که سطح آن پوشیده نشود.

انواع نژاد ها و رنگ های مختلفی از این گیاه وجود دارد. گل های تک شکوفه و دو شکوفه با برگ های موج دار و یا انواع مینیاتوری از بنفشه آفریقایی قابل تهیه هستند.

 

منبع
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x