خانه » آموزش طرز تهیه کیک نسکافه ای بدون نیاز به پخت
طرز تهیه کیک نسکافه ای
طرز تهیه کیک نسکافه ای
غذا و نوشیدنی

آموزش طرز تهیه کیک نسکافه ای بدون نیاز به پخت

طرز تهیه کیک نسکافه ای

طرز تهیه کیک نسکافه ای خوشمزه با روشی که به پخت نیاز ندارد، به راحتی شما را به کیک خانگی دلپذیر می رساند. برای تهیه این کیک تنها به 4 ماده اولیه نیاز دارید.

دستور این کیک در کشورهای خاورمیانه طرفدار زیاد دارد. درست کردن آن مجموعاً به نیم ساعت زمان نیاز دارد! این کیک دسری برای پذیرایی از 12 نفر کافی خواهد بود.

 

مواد لازم برای تهیه کیک نسکافه ای

دو قاشق غذا خوری نسکافه (که در یک فنجان آب جوش حل شده باشد)

240 میلی لیتر خامه سنگین (زده شده)

دو قاشق غذا خوری شیر خشک (اختیاری)

دو بسته بیسکویت کراکر یا پتی بور

پودر کاکائو (اختیاری برای تزیین روی کیک)

 

روش تهیه کیک نسکافه ای

ابتدا خامه سنگین را با همزن بزنید تا کاملاً نرم و یکدست شود. می توانید در صورت استفاده از شیر خشک آن را به خامه اضافه کرده و هم بزنید.

بیسکویت ها را درون قهوه نسکافه خیس کنید (به مدت چند ثانیه) و پیش از آن که شروع به خرد شدن کنند در بیاورید. می توانید بیسکویت ها را در ظرف منتخب چیده و با قاشق روی آن نسکافه بریزید تا خیس بخورد.

در یک ظرف مستطیلی یک لایه بیسکویت بچینید و از خامه یک لایه روی آن پخش کنید و دوباره لایه دیگری بیسکویت روی آن بچینید. چند بار این لایه ها را تکرار کنید (تا جایی که مواد اولیه و ظرف به شما اجازه می دهد) و لایه رویین خامه باشد. روی خامه را نیز کمی پودر کاکائو بپاشید.

روی ظرف را با سلفون پوشش دهید و آن را به مدت 3 تا 4 ساعت در یخچال قرار دهید و سرد سرو کنید. این کیک با گذشت زمان طعم بهتری پیدا می کند.

 

نکات

اگر دوست دارید کیک طعم قهوه نسکافه را بیشتر در خود نشان دهد بیش از دو قاشق نسکافه را در یک فنجان آب بریزید. حتی از بیسکویت با طعم نسکافه نیز می توانید استفاده کنید.

می توانید از پسته خرد شده روی سطح کیک و همچنین بین لایه ها استفاده کنید. استفاده از پسته خرد شده رنگ زیبایی به کیک می بخشد.

روی کیک را همچنین می توانید با پودر نارگیل شیرین شده نیز تزیین کنید.

خلال بادام نیز از جمله گزینه هایی است که مورد پسند برخی از افراد قرار می گیرد.

یک پیشنهاد دیگر برای تزیین کیک استفاده از تمام مواد گفته شده (حتی بیسکویت پودر شده) و ایجاد طرح هایی روی کیک است.

 

ارزش غذایی

اگر مواد لازم برای این کیک نسکافه ای 12 برش کیک به شما بدهد هر برش حاوی 88 کالری انرژی، 11 گرم چربی، 29 میلی گرم کلسترول، 16 میلی گرم سدیم، 36 میلی گرم پتاسیم، 6 گرم کربوهیدرات، 6.2% ویتامین آ، 0.3% ویتامین سی و 3% کلسیم است.

امیدواریم این طرز تهیه کیک نسکافه ای را پسندیده باشید.

 

منبع