خانه » آموزش طرز تهیه دسر بیسکویت پتی بور
طرز تهیه دسر بیسکویت پتی بور
طرز تهیه دسر بیسکویت پتی بور
غذا و نوشیدنی

آموزش طرز تهیه دسر بیسکویت پتی بور

طرز تهیه دسر بیسکویت پتی بور

طرز تهیه دسر بیسکویت پتی بور با شکلات طرفداران زیادی دارد. دستوری که در این نوشته می بینید یک دستور یونانی است. به طور کلی تهیه دسر با بیسکویت به دلیل سادگی و خوشمزگی محبوب است.

در این دسر تخم مرغ به کار رفته است. زرده و سفیده تخم مرغ ها به صورت جداگانه با دیگر مواد دسر مخلوط می شوند. این دسر بدون پخت و با نگهداری چند ساعته در یخچال آماده خواهد شد.

 

مواد لازم برای تهیه دسر بیسکویت پتی بور

250 گرم کره آب شده

200 گرم خاک قند

سه قاشق غذا خوری پودر کاکائو

دو عدد تخم مرغ (زرده و سفیده آن ها جدا باشد)

دو قاشق غذا خوری آب پرتقال

یک قاشق چای خوری عصاره وانیل

300 گرم بیسکویت پتی بور که خرد شده باشد

کمی نمک

کمی شکر

 

روش تهیه دسر بیسکویت پتی بور

برای تهیه دسر بیسکویت پتی بور ابتدا تخم مرغ ها را بشکنید و زرده و سفیده آن ها را از هم جدا کنید. کمی نمک و کمی شکر به سفیده های تخم مرغ افزوده و آن را با هم زن خوب هم بزنید. در این مرحله دقت کنید پوسته تخم مرغ و یا همزن و ظرف شما آغشته به آب نباشد.

سفیده ها را باید تا جایی هم بزنید که کاملاً فومی شوند و اگر ظرف را کج کنید از درون ظرف بیرون نریزند. سپس 35 گرم خاک قند را اضافه کرده و خوب هم بزنید. تا جایی که با خروج همزن دنباله ی باریکی از مواد فومی بالا بیاید. به این مخلوط مرینگ می گویند.

در همین حین کره را ذوب کنید و مابقی خاک قند، پودر کاکائو و وانیل را به آن اضافه کرده و هم بزنید. زرده های تخم مرغ را به این مخلوط باید اضافه کنید. مخلوط سفیده های تخم مرغ را به این مواد بیفزایید و با حرکات دایره ای آهسته هم بزنید.

در انتها بیسکویت های خرد شده را به مخلوط اضافه کنید. ظرفی را که به عنوان قالب در نظر گرفته اید با پلاستیک بپوشانید و مواد دسر را درون آن بریزید.

دسر باید به مدت یک تا دو ساعت در یخچال یا فریزر نگهداری شود تا خود را بگیرد و نسبتاً سفت شود.

پس از گذشت این مدت زمان ظرف دسر را از یخچال خارج کرده و در ظرفی دیگر برگردانید و این دسر را که اکنون سفت شده است برش داده و سرو کنید.

می توانید این دسر بیسکویتی را همراه با بستنی وانیلی نیز سرو کنید.

برای نگهداری حتماً باقیمانده دسر را درون یخچال نگهداری کنید زیرا ماندگاری این دسر بیسکویت پتی بور خیلی بالا نیست.

مدل های دیگری از طرز تهیه دسر بیسکویت پتی بور نیز وجود دارد که در آن تخم مرغ به کار نمی رود.

 

منبع