خانه » تاثیر شگفت انگیز طبیعت بر انسان
تاثیر شگفت انگیز طبیعت بر انسان
تاثیر شگفت انگیز طبیعت بر انسان
روانشناسی

تاثیر شگفت انگیز طبیعت بر انسان

Sending
User Review
0 (0 votes)

آیا طبیعت بر روان انسان ها اثر میگذارد؟

همانطور که در مقاله قبلی گفته شد،سرشت انسان با طبیعت عجین است ، ازدیرباز انسان به اثرات مثبت، بودن در طبیعت پی برده است ، قدم زدن و ورزش کردن در طبیعت انرژی از دست رفته را بازمی یابند.به خصوص قدم زدن در طبیعت گاهی باعث یافتن راه حلی جدید برای مشکلی است. در ادامه این مقاله به برخی از ویژگی های دیگر بودن در طبیعت اشاره میکنیم.

 خستگی فکری را از بین برده و خلاقیت را افزایش می دهد

ما در روزگاری زندگی می کنیم که تکنولوژی سر تا سر زندگی مان را فرا گرفته است و خواستار توجه دائمی ما می باشد و ما مدام در حال دریافت اطلاعات پراکنده و گوناگون هستیم .دانشمندان معتقدند که مغز ما توانایی جمع آوری این نوع اطلاعات را ندارد و این باعث فرسودگی ذهن می شود و در کل ذهن محتاج زمانی است تا تمرکز خود را جمع کند و بتواند به خوبی در مورد موقعیت های گوناگون تصمیم گیری درستی انجام دهد .

محققین بر این باورند که طبیعت دارای خاصیت ذخیره کردن توجه و به تاخیر انداختن فرسودگی ذهن می باشد که این مسئله به ما کمک می کند تا ذهنمان خلاق تر شود و راه را برای را حل مشکلات باز میکند.

درگیری ذهنی کمتر به ذخیره سازی بیشتر اطلاعات در ذهنتان، بلند نظر کردنتان و تنظیم کردن و پردازش اطلاعات مغزیتان کمک بسزایی می کند.

خستگی فکری را از بین برده و خلاقیت را افزایش می دهد
خستگی فکری را از بین برده و خلاقیت را افزایش می دهد

 انسان را مهربان تر و سخاوت مندتر میکند

مدتی را در طبیعت بودن اشتیاق انسان را به سخاوتمندی، اعتماد کردن و کمک به همنوعانش بیشتر می کند ، در واقع بر روی ارتباط افراد با یکدیگر اثر می گذارد ، پدیدار شدن این خصلت ها در افراد مختلف زیادی دیده شده است دلیل دقیق آن مشخص نیست .

شاید به همان علتی که انسان در طبیعت به اصل خود باز می گردد و خیلی از وجود خود را در آن رها می سازد باعث می شود که بزرگ اندیش و وسعت دید بیشتری را به دست بیاورد. هرچه قدر انسان در نواحی زیباتری قرار گیرد حس مشارکتش با دیگران بیشتر خواهد شد .

انسان را مهربان تر و سخاوت مندتر میکند
انسان را مهربان تر و سخاوت مندتر میکند

 طبیعت حس زنده بودن را در انسان به وجود می آورد

همانند آن می ماند که انسان با دنیای معنوی تری ارتباط بر قرار کرده است که به وی انرژی، شادی بیشتری را می دهد و استرس وفشار های زندگی را از او دفع می کند در میان انبوهی از موجودات زنده رنگی و خصوصا سبز رنگ بودن امواج گوناگونی را بین فرد و آن موجودات رد و بدل خواهد شد و همین جریان زنده بودن و زندگی را در فرد بیدار میسازد .

به طبیعت بروید و با نگاه کردن به مناظر تامل کنید و در مورد آفرینش و این آرامش عظیم فکر کنید ، با تمام اعضای وجودتان آنها را حس کنید

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x