خانه » آیا هنرمندان بنام جهان اختلال روانی داشتند؟
آیا هنرمندان بنام جهان اختلال روانی داشتند؟
آیا هنرمندان بنام جهان اختلال روانی داشتند؟
روانشناسی

آیا هنرمندان بنام جهان اختلال روانی داشتند؟

Sending
User Review
0 (0 votes)

اختلالات روانی و خلق آثار بزرگ جهان

هنرمندان مشهور جهان  که در عرصه های مختلف (نقاشی ،موسیقی ، نویسندگی ، عکاسی ، رقص ، شعر و…) فعالیت داشته اند ؛ از خیلی  بیماری های روحی و حتی جسمی در عذاب بودند با این وجود به خلق آثار بزرگی دست زدند.

با توجه به آثار هنری این هنرمندان ، افراد همیشه این سوال را در فکرشان می پروراندن که آیا هنرمندان واقعا از بیماری های روحی خود رنج می بردند ؟ پاسخ ؛ بلی .

در سال 2012 بر روی 1 میلیون بیمار مطالعاتی صورت گرفت که با توجه به مصاحبه هایی که با خانواده این بیماران داشتند ، به نتایج مشترکی بین آنان رسیدند .بیماری ای که در اکثر این افراد به وضوح دیده می شد ؛ شخصیت دوقطبی بود . نویسندگان بیش از دیگر هنرمندان با مشکلاتی همچون ؛ اضطراب ،شخصیت دوقطبی و اسکیزوفرنی دست و پنجه نرم می کنند و درصد خودکشی شان ، 50 درصد بیشتر از دیگر افراد می باشد ، البته ناگفته نماند که خیلی از آثاری که این هنرمندان از خود بر جای گذاشته اند بر اساس و دید هنری شان نسبت به موضوعات مختلف است و قاعدتا نمی توان این نتیجه را گرفت که به دلیل عجیب بودن آثارشان به بیماری روانی دچار هستند .

1-  Ludwig van Beethoven

Ludwig van Beethoven  
Ludwig van Beethoven

این موسیقی دان مشهور ، که آثار فوق العاده ای را از خود باقی گذاشته  است ، گفته شده  از بیماری افسردگی در عذاب بوده ، حتی بعضی ها گفته اند که آثار اختلال دوقطبی نیز در وی دیده  می شده است .دلیل بیماری وی را مطمئنا به خاطر مصرف بی رویه اش در الکل می دانند که سرانجام آسیب شدیدی به معده او وارد شده است و منجر به مرگش شد

2- Edvard Munch

Edvard Munch
Edvard Munch

یکی از آثار معروف این نقاش ؛”جیغ” است که در پشت پرده این نقاشی احساسات بسیاری قرار گرفته است و خود مونک در مورد مشکل هایش این چنین بیان نموده : من از افسردگی ،ترس از اجتماع و توهم رنج میبرم , که همین بیماری ها الهام بخش نقاشی جیغ شده اند .

گفته شده ؛ سابقه این بیماری ها در خانواده اش نیز دیده شده بود . وی در ادامه صحبت هایش گفت : همین بیماری ها من را “من” کردند ، و بدون آنان، من مانند یک کشتی بدون ناخدا بودم ، شاید درد زیادی را تحمل می کنم ،اما همین اختلالات باعث بوجود آمدن ایده هایی در ذهنم و اجرای آنان بر روی بوم های نقاشی ام شده اند . نمیتوان آنان را از من تفکیک کرد و نابودی آنان در واقع نابودی آثارم خواهد بود .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x