خانه » درباره انواع بیماری های روانی
درباره انواع بیماری های روانی
درباره انواع بیماری های روانی
روانشناسی

درباره انواع بیماری های روانی

Sending
User Review
0 (0 votes)

 بیماری های روانی چیست

بیماری روانی حالتی است که فرد قادر به انجام یا گفتار طبیعی نیست افسردگی و اضطراب از رایج ترین بیماری های روانی هستند از دیگر بیماری های روانی که در فرد باعث ایجاد توهم میکند مانند اسکیزوفرنی و بیماری اختلال دوقطبی.

بیماری افسردگی

احساس افسردگی برای همه ی افراد پیش می آید اما می توان بر آن غلبه کرد. افسردگی به شکل بیماری به این صورت است که این احساس مدت زیادی طول می کشد. یا بدون دلیل بیرونی به سراغ شما می آید. این بیماری روانی مانع از انجام درست فعالیت های روزمره می شود. در این صورت باید برای درمان آن اقدام کرد.

افسردگی پس از زایمان نیز نوعی از افسردگی است. 10 درصد از زنان را درگیر می کند و مدت زمان آن در بین افراد متغیر است.

افسردگی در واقع یک بیماری است نه ضعف. با مشاوره و دارو درمانی و در موارد حاد با بستری در بیمارستان درمان می شود.

بیماری اضطراب

داشتن حس اضطراب در مواجهه با خطر یا تهدید طبیعی است. اما افراد در مقابل تهدید و ترس بیرونی واکنش های مختلفی نشان می دهند. بعضی ها تنش، بی خوابی، عدم تمرکز و نگرانی را تجربه می کنند. برخی واکنش هایی مثل ترس شدید یا حمله ی عصبی را بروز دهند. این مشکلات می تواند تا حدی زیاد شود که فرد در انجام کارهای خود ناتوان و گوشه گیر شود. اضطراب با مشاوره و انجام تمریناتی در مورد نحوه ی فکر کردن، رفتار و کنترل استرس یا دارودرمانی بهبود می یابد.

انواع بیماری های توهمی

بیماری هایی مانند اسکیزوفرنی و اختلال دو قطبی وجود دارند. این بیماری های روانی  باعث توهم در فرد می شوند، به طوریکه توهمات مانند دنیای واقعی برای بیمار جلوه می کند.

در بیماری اسکیزوفرنی شخص تصاویری می بیند و صداهایی می شنود که در دنیای واقعی وجود ندارد. این بیماری روانی خطرناک و جدی است.

اختلال دوقطبی افسردگی دو قطبی نیز نامیده می شود. در این بیماری شخص ممکن است بدون دلیل بیش از حد هیجان زده یا وبرعکس غمگین شود.

درگذشته افراد مبتلا به بیماری های مزمن در آسایشگاه ها دور از جامعه نگهداری می شدند. اما امروزه بیشتر  بیماری های روانی مزمن با دارو یا بستری در بیمارستان درمان می شوند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x