خانه » غذاهای غنی از پروتئین به عنوان جایگزین گوشت برای کودکان
جایگزین گوشت برای کودکان
جایگزین گوشت برای کودکان
غذا و نوشیدنی

غذاهای غنی از پروتئین به عنوان جایگزین گوشت برای کودکان

Sending
User Review
0 (0 votes)

جایگزین گوشت برای کودکان

بچه های بد غذا بی شمارند و اقدام برای تغذیه ی مناسب با غذا های عنی از پروتئین به عنوان جایگزین گوشت برای کودکان لازم است. برخی از پروتئین های گیاهی را می توان با نحوه ی پخت مناسب خوش طعم کرد و بچه ها را به این وسیله و حتی با تزئینات زیبا راغب به میل کردن نمود. تا هم نیاز بدن کودک به خوبی تأمین شود و هم از غذا خوردن لذت ببرد.

 

جایگزین گوشت برای کودک : پن کیک پروتئینی شکلاتی

درست کردن چنین پن کیک هایی بسیار ساده است. در دستور تهیه ی آن ها معمولاً از سفیده ی تخم مرغ و پروتئین آب پنیر (وی پروتئین) استفاده می شود. این پن کیک همراه با طعم شکلاتی که روی آن ریخته می شود، یک صبحانه ی خوشمزه برای بچه هاست.

 

جایگزین گوشت برای کودک : فلافل

فلافل از نخود چرخ کرده تهیه می شود و غنی از پروتئین است. بچه ها در مهمانی های دور همی دوستانه شیفته ی غذا هایی مثل الویه و فلافل هستند.

 

جایگزین گوشت برای کودک : ناگت توفو چیپسی

ناگت توفو به عنوان جایگزین گوشت مرغ می تواند به رژیم غذایی بچه ها اضافه شود. ناگت توفو چیپسی طعم خوبی دارد و به اشکال هندسی و حیوانی مختلفی می تواند سرخ شود. بچه ها ناگت توفو را خیلی دوست دارند.

 

جایگزین گوشت برای کودک : لازانیا

دو ماده غذایی سیتان و تمپه که به ترتیب از گلوتن گندم و سویا تهیه می شود به عنوان جایگزین گوشت در دنیا شناخته شده اند. اگر از سیتان برای درست کردن لازانیا با پنیر پیتزا استفاده کنید، پروتئین کافی به بدن کودک خود رسانده اید.

 

جایگزین گوشت برای کودک : نخود برشته

سیب زمینی سرخ کرده یکی از خوراکی های محبوب بچه هاست. اگر آن را با نخود برشته جایگزین کنید هم غذای سالمتری به فرزند دلبندتان داده اید و هم پروتئین لازم برای بدن او را تأمین کرده اید. دستور تهیه نخود برشته را می توانید در ایده شات بخوانید.

برای بچه های بد غذایی که گوشت نمی خورند لازم است رژیم غذایی مناسبی در نظر گرفته شود که در آن آجیل و برای مثال کره بادام زمینی وجود داشته باشد. تخم مرغ را با پخت به شیوه های جذاب حتماً در غذای بچه ها جای دهید. لبنیات نیز حاوی پروتئین هستند و برای سلامتی بسیار لازم است. برای مثال یک ظرف ماست برای یک وعده حاوی هفده گرم پروتئین است و یک دوم فنجان پنیر حاوی سیزده گرم پروتئین است. پس ضروری است که بچه ها ماست و پنیر مصرف کنند. غذا های پخته شده با لوبیا و عدس نیز مناسب هستند و باید به اشکال جذاب و طعم های دلچسب پخته شوند. تمام این موارد می تواند جایگزین گوشت برای کودکان باشد.

 

منبع

نظر بدهید

نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید