خانه » نگهداری گربه در خانه
گربه در خانه
گربه در خانه
حیوانات

نگهداری گربه در خانه

گربه در خانه

نگهداری از حیوانات خانگی کاری دقیق و علمی است. سالانه میلیون ها حیوان و گربه در خانه ها جان خود را از دست می دهند. برای نجات جان این حیوانات لازم است آگاهی خود را بالا ببریم.

 

گربه های خیابانی زودتر می میرند

گربه در خانه عمر طولانی تری نسبت به گربه های خیابانی خواهد داشت. به هر حال خطرات زیادی برای گربه در زندگی خارج از محیط امن خانه وجود دارد. یکی از بالقوه ترین خطرات برای از بین بردن گربه ها زخمی شدن و آسیب دیدن در اثر تصادف با وسایل نقلیه است. این مساله برای گربه های نا بالغ بیشتر رخ می دهد زیرا درکی از خطرات وسایل نقلیه ندارند. سگ ها هم خطری برای جان گربه ها محسوب می شوند.

گربه های خیابانی ممکن است موش هایی را که مسموم شده اند به عنوان غذا انتخاب کنند و ان ها نیز در اثر سم جان خود را از دست بدهند. به طور کلی مسمومیت برای گربه های خیابانی زیاد اتفاق می افتد.

 

قلمرو گربه های خیابانی

گربه های نر علاقه دارند قلمرو مشخصی برای خود داشته باشند. گربه های خیابانی دعواهای زیادی بر سر قلمر دارند و می توانند یکدیگر را به شدت زخمی کنند. خونریزی و زخم شدن بدن گربه ها، آن ها را مستعد ابتلا به بسیاری از بیماری های عفونی ویروسی و باکتریایی می کند.

 

آیا گربه ها در خانه شادند؟

به طور کلی مشخص شده است که گربه ها حیوانات خانگی خوبی هستند و بیشتر گربه ها در خانه با راحتی و شادی زندگی می کنند. البته صاحبان گربه ها باید توجه داشته باشند تا نیاز های رفتاری و محیطی آن ها را مدیریت کنند. گربه های خانگی بسیاری از خاک مناسب و همچنین غذای مقوی محروم هستند. این مساله می تواند عوارض بدی برای سلامتی آن ها در طولانی مدت داشته باشد.

برای مثال گربه ها در مورد خاک محل دستشویی خیلی سخت گیرند. آن ها برای اینکار به خاکی تمیزی نیاز دارند که مطمئن باشند گربه ی دیگری از آن استفاده نکرده است. به همین دلیل اگر چند گربه در یک خانه نگهداری می شوند باید خاک جداگانه داشته باشند.

 

فضایی برای فعالیت

گربه در خانه برای سالم ماندن نیاز به جست و خیز دارد. همچنین گربه ها تمایل دارند ناخن های خود را تیز کنند. برای شاد بودن گربه های خانگی لازم است تمام نیاز های اینچنینی برای آن ها تامین شود.

 

تمیزی و غذا

نیاز است هفته ای یکبار خاک گربه ها عوض شود. گاه گاهی غذای خام به گربه ها بدهید. برای مثال جویدن سینه مرغ خام به گربه ها احساس مالکیت می دهد. آن ها حتی دوست دارند ادای کشتن سینه مرغ را نیز به عنوان طعمه در بیاورند. دمای بدن گربه ها بالاست و جای گرم دوست دارند.

برای نگهداری گربه در خانه به همه ی جوانب دقت کنید.

 

منبع