خانه » جنایت علیه حیوانات در صنعت مد
جنایت علیه حیوانات
جنایت علیه حیوانات
چی بپوشم ؟

جنایت علیه حیوانات در صنعت مد

جنایت علیه حیوانات برای مد

بسیاری از برند های مشهور مد در سراسر دنیا با جنایت علیه حیوانات بیش از 5600 اقلام فروشی تهیه شده از اجزاء بدن حیوانات حیات وحش دارند. متاسفانه در دنیا نظارتی بر ممنوعیت فروش کالاهای تهیه شده از جانوران حیات وحش وجود ندارد و سودجویان هر ساله حیوانات زیادی را سلاخی می کنند.

 

تجارت خز

ظلم وحشتناکی در حق حیوانات حیات وحش صورت می گیرد تا تجارت خز رونق پیدا کند. مطابق با آمار های اعلام شده رزش تجارت خز در صنعت پوشاک به سی میلیارد دلار می رسد و این رقم برابر با گرفتن جان 100 میلیون حیوان به ظالمانه ترین شکل ممکن است.

 

سلاخی حیوانات مو دار

پوست هر حیوان موداری تحت عنوان خز شناخته می شود. حیواناتی مثل راکن، راسو، خرگوش و روباه در این دسته قرار دارند و این حیوانات بی گناه به دلیل داشتن چنین پوستی برای تولید وسایل تزئینی غیر ضروری پوشاک انسان مثل کلاه، کیف فیقه ی پالتو و حتی اسباب بازی می میرند. تقریبا در هر دقیقه 114 حیوان بی گناه پوست کنده می شوند!

 

پوست حیات وحش

گاهی پوست حیوانات پرورشی مورد استفاده قرار می گیرد و گاهی این حیوانات از طبیعت شکار می شوند و تحت سخت ترین شرایط در تله ها می افتند و جان خود را از دست می دهند. این حیوانات در قفس هایی به بدترین شکل ممکن نگهداری می شوند تا روز پوست کندن ان ها سر برسد و تنها چیزی که برای سودجویان اهمیت دارد، پوست ان هاست. فیلم های رقت باری از زنده زنده پوست کندن جانوران در شبکه های اینترنتی موجود است.

 

لباس پر دار نخرید

پشت پرده ی کندن پر غاز نیز وضعیت بهتری نسبت به پوست کندن حیوانات ندارد! غاز های بیچاره را زنده زنده پر می کنند و پس از رشد دوباره ی پر ها، باز این جنایت دردناک را در حق آن ها تکرار می کنند. اگر حین کندن پر ها پوست حیوان زخم شود ان را با نخ و سوزن می دوزند! برای جلوگیری از چنین جنایاتی لباس پر دار نخرید.

 

بخشی از محصولات غیر قانونی توقیف می شوند

شرکت های بزرگ تولید لباس و پوشاک در دنیا مسئول قاچاق حیوانات حیات وحش و مرگ ان ها هستند. با این حال تنها بخش کوچکی از این محصولات توقیف می شوند و کماکان سودآوری زیادی برای این شرکت ها در پی دارند. درچنین شرایطی نمی توان انتظار توقف سوء استفاده از حیوانات حیات وحش را داشت.

 

لزوم حمایت از حیوانات

حتی با وجود اینکه استفاده از محصولات تهیه شده از اجزاء حیوانات در صنعت مد ممنوع است، همچنان حیوانات زیادی در دنیا برای این منظور کشته می شوند. یکی از بهترین راهکار ها اطلاع رسانی به مردم در دنیا و آگاه سازی آن ها از تبعات خرید محصولات تهیه شده از اجزاء حیوانات است. روشن شدن جنایت علیه حیوانات در صنعت مد می تواند با کاهش خرید این محصولات جانی تازه به حیات وحش ببخشد.

 

منبع