خانه » راهکار های طبیعی برای از بین بردن موش ها
از بین بردن موش
از بین بردن موش
حیوانات

راهکار های طبیعی برای از بین بردن موش ها

Sending
User Review
0 (0 votes)

از بین بردن موش

در دنیای امروز موش ها یکی از بزرگترین آفات و عامل گسترش بیماری ها هستند. به همین جهت از بین بردن موش ها مسأله مهمی است که باید به آن پرداخته شود. موش ها جزء باهوش ترین حیوانات این سیاره هستند و به جز انتقال  آلودگی و بیماری گاهی می توانند کشنده هم باشند. برای مثال بعضی از بیماری های عفونی نادر و کشنده از طریق تماس با ادرار موش منتقل می شود.

راه های از بین بردن این موجودات موذی اکثراً شامل استفاده از مواد سمی و کشنده ای است که خود خطرناک و مضر هستند. اما، در این بین راه های طبیعی و بی خطری نیز برای خلاصی از شر موش ها وجود دارد.

 

خلاصی از دست موش ها

متاسفانه سموم قوی که برای کشتن موش ها استفاده می شود، برای انسان نیز خطر بالقوه محسوب می شوند. اگر تله موش حاوی طعمه های سمی در مسیری باشد که امکان سرایت به زندگی انسان را داشته باشد بسیار خطرناک است. سموم موش سالانه حان هزاران کودک را به خطر می اندازد. زیرا کودکان به طور کلی کنجکاو هستند و هر چیزی را ممکن است به دهان ببرند. علاوه بر کودکان حیوانات خانگی و حیوانات دیگر نیز در خطر هستند. بسیاری از شما حتما جسد بی جان پرنده ها را در کنار جوی آلوده به سموم کشنده موش مشاهده کرده اید.

سم موش می تواند در چرخه غذایی حیوانات قرار بگیرد و آسیب های جدی به محیط زیست وارد کند. به همین دلیل استفاده از راه های طبیعی که در زیر معرفی خواهیم کرد برای کشتن موش ها ارجح هستند.

 

تله برقی

تله های معمولی از طعمه های سمی و نیروی مکانیکی برای گیر انداختن و کشتن موش ها بهره می برند. امروز وسایلی طراحی و ساخته شده اند که با ایجاد کردن امواج باعث فراری دادن و ممانعت از تولید مثل موش ها می شوند که برای فضا های بسته ی داخلی استفاده از این ابزار مناسب است. اما این تجهیزات موش ها را از بین نمی برد و تنها فراریشان می دهد.

 

اسانس های روغنی

اسانس های روغنی خاصیت ضد باکتری دارند. از جمله خواص روغن نعناع یا اسانس نعناع این است که بوی غیرقابل تحملی برای موش ها دارد. ریختن اسانس نعنا در مسیر هایی که موش می تواند از آن ها عبور کند، باعث دوری آن از محیط زندگی شما می شود. اسانس اکالیپتوس نیز برای موش قابل تحمل نیست.

 

پر جغد

جغد شکارچی موش هاست و دیدن پر جغد می تواند این موجودات باهوش را دور کند.

 

فلفل و پیاز

تندی فلفل و بوی پیاز نیز می تواند موش ها را به طور طبیعی دور کند.

دور کننده های امواجی از بهترین روش های از بین بردن موش ها هستند.

 

منبع
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x