خانه » چگونه گذشته را رها کنیم
چگونه گذشته را رها کنیم
چگونه گذشته را رها کنیم
روانشناسی

چگونه گذشته را رها کنیم

Sending
User Review
0 (0 votes)

چگونه خاطرات تلخ گذشته را فراموش کنیم

فراموشی و فراموش کردن خاطرات تلخ گذشته، موضوعی نیست که به یکباره برای انسان اتفاق بیفتد زیرا برای کنار آمدن با حادثه اتفاق افتاده ذهن انسان نیاز به گذشت زمان دارد . گاهی وقت ها , خاطرات قدیمی بیش از اندازه به عمق وجودمان نفوذ کرده اند .

بعضی اوقات با دیدن عکس های عزیز از دست رفته مان (مانند ؛ مادربزرگ ها و پدربزرگ ها) , خاطرات گذشته در پیش رویمان زنده میشوند و حالمان را دگرگون میسازد ؛

آیا این کار درستی است که چند وقت یک بار به این عکس ها مراجعه کنیم؟

خیر , اما همه ما انسان ها دارای احساسات عظیم و اجتناب ناپذیری هستیم که هر روز با آنان سر و کله میزنیم حتی در مواقعی که قصد فکرکردن به آنان را نداریم , سراغمان میایند و ما را اندوهگین میسازند .

چگونه خاطرات تلخ گذشته را فراموش کنیم
چگونه خاطرات تلخ گذشته را فراموش کنیم

ما متوجه شدیم فرار کردن از این وضعیت به ما هیچ کمکی نمیکند زیرا که فکرکردن به برخی وقایع دست خود انسان نیست , پس ما باید دیدگاهمان را نسبت به عکس ها و خاطرات خوب تغییر دهیم , بدین منظور که به خودم یادآوری کنیم

که چه مراحلی از زندگی  را با موفقیت و خوشحالی در کنار افرادی مهم و تاثیرگذار گذراندیم , و از این مساله خوشحال باشیم و این را به خاطر داشته باشید که هرشخصی که در زندگی شما پا نهاده تاثیری داشته , هرچند اندک .

همانطور که گفته شد , با دیدن تصاویر مختلف , خاطراتی زنده میشود.

حال با خاطرات ناراحت کننده چطور کنار بیاییم؟

در این بین احتمال برخورد با عکس هایی که یادآور خاطرات بد (فردی که دوستی مان رابا  وی قطع کردیم) هستند داشته باشید , متاسفانه خاطرات در حافظه انسان حک میشود که البته  این بخشی از انسان بودن است و پاک کردن آنان کار غیرممکنی است , پس ما فقط باید یادبگیریم که  چطور از بخاطر آوردن رویدادهای  بد جلوگیری کنیم .

بعضی اشخاص با ترک کردن اتاق یا عوض کردن حالت خود به حالتی دیگر سعی دارند تا احساساتی که به آنان غلبه شده را فورا از بین ببرند , این روش بسیار خوبی است اما احساسی که در آن لحظه دارید را  “بلافاصله”  از بین نمیبرد .

همه ما این دوران را پشت سر گذاشته ایم و از خیلی اتفاقات آسیب دیده ایم ؛

چه فردی که آن را دوست داشتیم و از دست دادیم و چه کسی که موجب آزار و اذیتمان میشد و ترکش کردیم .

باید یادیگیریم که بی تفاوت باشیم و به این توجه داشته باشیم ؛ چه فرقی برای آن شخص میکند , که به وی فکر کنیم  یا  نه .

اگر دیدید که خاطرات گذشته شدیدا در افکارتان غوطه ور شده با دوستانی که در جریان آن سری از خاطرات شما بودند , ناراحتی و احساستان را در میان بگذارید و مطمئن باشید که کمکتان میکنند .

درواقع پاسخ اینکه چطور میتوانم به آرامش خاطر برسم همین جاست ؛ درددل کردن با “دوستی قابل” ارتباط برقرار کردن و صحبت کردن درمان این مشکل است .

آن موقع است که مسائل را از زاویه ای متفاوت و با وضوحی بیشتر میبینید .

حس دوستی
حس دوستی
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x