خانه » تاثیر داشتن یک دوست خوب بر سلامت روان
تاثیر داشتن یک دوست خوب بر سلامت روان
تاثیر داشتن یک دوست خوب بر سلامت روان
روانشناسی

تاثیر داشتن یک دوست خوب بر سلامت روان

Sending
User Review
0 (0 votes)

لذت داشتن یک دوست خوب

همگی به داشتن دوست  خوب و تاثیراتش بر زندگی مان موافق هستیم زیرا آنها می توانند برای ما یک روز خوب یا حتی یک روز بد را به وجود آورند .

اگر شما در مشکلات و سختی ها غمخوار و همدم دوستتان بوده اید قطعا قدرشناس زمان هایی که آنان به داد شما رسیده اند را هستید و مطمئنا زندگی بدون آنها برای شما خیلی طاقت فرسا خواهد بود .

شاید درگیر شدن در مشاغل مختلف مسئولیت ها و زندگی مشترک این رابطه بین شما و دوستانتان کم کند و آنان را در اولویت های پایین تر قرار دهد اما این را به خاطر داشته باشید که روابط دوستانه برای سلامت روحی و جسمی انسان بسیار مفید است.

پس حتی اگر برنامه تان پر می باشد زمانی را به دوستانتان اختصاص دهید. اگر بدانید چه تاثیراتی بر سلامت فیزیکتان می گذارند حتما متحیر خواهید شد و اگر در رابطه دوستانتان احساس خشنودی و هدفمند بودن ندارید به دنبال شخصی باشید که بتواند زندگی تان را در مسیر پیشرفت تغییر دهد .

در ادامه به فواید داشتن یک دوست خوب را آورده ایم:

 1- پایین آمدن فشار خون

همین که شما احساس رضایت و حمایت داشته باشید کیفیت خوب دوستی تان را نشان می دهد شاید باورش سخت باشد اما توجه دوستان به شما ارتباط مستقیمی با فشار خون دارد. پس هرگاه فشار خونتان بالا رفت احوال دوستانتان را جویا شوید.

2- بالا بردن آستانه تحمل درد

خیلی از ما در طول زندگی مان با سختی های زیادی برخورد کرده ایم که بر روی جسم مان تاثیر گذاشته اند و گاه گاهی فوران می کنند و بدن را به درد می آورند.

همه ما می دانیم که خنده تحمل افراد را در برابر دردهای گوناگون بالا می برد(به دلیل اندروفین هایی که در بدن ترشح می شود) اگر دوستانی دارید که موجب خنده تان می شوند قبل از دکتر به آنها مراجعه کنید .

3- مقاوم کردن سیستم دفاعی بدن

هنگامی که افراد احساس تنهایی می کنند کارایی سیستم ایمنی بدن افت می کند و این که از طرف دوستانتان حمایت نشوید شما را از لحاظ جسمی ضعیف و از لحاظ روحیه  افسرده می کند رفتارهای صمیمانه و درست اجتماعی ، باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

شاید به نظر نیاید ولی داشتن یک دوست خوب اثرات مثبتی بر سلامت جسم و روان شما دارد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x