خانه » حقایق جالبی درمورد پرندگان آوازه خوان
حیوانات

حقایق جالبی درمورد پرندگان آوازه خوان

Sending
User Review
0 (0 votes)

حقایق جالبی درمورد پرندگان آوازه خوان :

♦  نغمه هایی که گونه های مختلف پرندگان به اجرا در می آورند , پیچیدگی فراوانی دارند . پرندگان در هر ثانیه بیش از 12 نُت را به صدا در می آورند و در هر ثانیه نفس گیری های کوتاه و سریعی برای یکپارچه بودن آوازشان انجام می دهند .

♦  پرندگان آوازه خوانی که از یک نژاد هستند, بسته به منطقه جغرافیایی ای که در آن بزرگ و رشد کردند , لهجه هایی در تُن آوازشان به چشم میخورد ؛ مثالی بارز برای این مورد : گنجشک کاکل‌سفید

تعداد این پرنده زیاد و در مناطق گوناگون یافت می شوند و در مکانی که هستند لهجه ای خاص نسبت به آن منطقه دارند .

♦  پرندگان به طور غریزی آوازخواندن را نمی دانند , درست مثل انسان ها ؛ باید به بزرگ تر ها و اطرافیان خود دقت کنند تا به این روش زبان و آواز خود را در برگیرند .

♦  هنگامی که شما به پرنده ای گوش میدهید , در بیشتر موارد ؛ احتمالا جنسیت مذکر دارد , زیرا که پرندگان مذکر برای جذب کردن جفت خود از این موهبت بیشتر استفاده می کنند .

♦  پرندگانی هستند که با صدای خود آواز نمی خوانند , اما با داشتن قدرت تقلید , از نوای پرندگان دیگر به طرز چشمگیری می توانند عین آن صدا را اجرا کنند ,

برای مثال ؛ سسک تالابی , نغمه های بسیاری را از گونه های مختلف پرندگان اروپایی و پرندگان مهاجر آفریقایی ای که به سرزمین اش می آیند , آموخته است , در حقیقت او قادر است به اندازه 70 گونه پرنده صداهای متفاوتی از خود درآورد .

برخی از این نوع پرندگان , تا بیش از 200 آواز متفاوت را می توانند تقلید کنند .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x