خانه » چرا آموزش کار آفرینی عملاً برای افراد کارایی ندارد ؟
کسب و کار

چرا آموزش کار آفرینی عملاً برای افراد کارایی ندارد ؟

Sending
User Review
0 (0 votes)

آموزش کار آفرینی

استادان زیادی در دانشگاه ها برای آموزش کار آفرینی حضور دارند که استادان باسوادی بوده و شیفته ی آموزش نیروی جوان هستند. اما ارزیابی دانشجویان نشان می دهد که آموزش کار آفرینی آنقدر ها که باید تأثیر گذار نیست.

برای مثال کلاس های کار آفرینی در کالج های ایالات متحده ی آمریکا در 25 سال گذشته 4 برابر شده است. در عین حال نرخ مالکیت صنعتی خصوص در مدت مشابه بیش از 60 درصد کاهش یافته است. بنابر این می توان نتیجه گرفت که هر چی بیشتر کار آفرینی آموزش داده می شود جوانان در واقعیت کمتر کسب و کاری را شروع می کنند. برای بسیاری از دانشجویان مطالعه ی کار آفرینی یک انحراف فکری قابل توجه است نه انتخاب حرفه ای مسیر و تعهد. البته نمی توان تقصیر آن را به گردن اساتید انداخت. این مسأله به علت مشکلات ساختاری در آموزش کار آفرینی است.

 

اقدام گرایی، نه دانش محوری

فرض کنید من نکات به دست آوردن 1 میلیون دلار پول را گام به گام به شما آموزش دهم. شما هم با نت برداری دقیق و مطالعه تمام درس را بتوانید با جزئیات کامل پس بدهید.

آیا در عمل هم می توانید در دنیای واقعی یک میلیون دلار درآمد داشته باشید؟ احتمالاً خیر. اگر هم بتوانید احتمالاً پیش آموزش تمام این دروس می توانستید.

آغاز کسب و کار هم مانند آموزش رشته های ورزشی است. صرفاً توضیح اینکه در یک رشته ی ورزشی چه کار هایی انجام می شود نمی تواند از شما یک ورزشکار بسازد. همانطور که آموزش کار آفرینی نمی تواند به صورت تئوری از دانشجویان یک کار آفرین بسازد.

 

شکست

اگر استادی در جلوی کلاس آموزش کار آفرینی به دانشجویان بگوید که نیمی از آن درس آن ترم طبق قرعه کشی می افتند. احتمالاً دانشجویان کلاس را ترک می کنند و استاد نیز اخراج می شود. با این حال چیزی که در واقعیت در بازار کسب و کار رخ می دهد منطقاً همین است. اکثر کسب و کار ها شکست می خورند و اغلب کار آفرینان شکست های بزرگی را تجربه کرده اند. در کار آفرینی خصیصه ی دوباره بلند شدن و دوباره شروع کردن مهم است.

اما عملاً در دانشگاه ها شکست اتفاقی وجود ندارد و دانشجویان نیز چنین چیزی را نمی پذیرند. آنچه یک نفر برای شروع کسب و کار نیاز دارد اعتماد به نفس، شجاعت، دل بزرگ و اراده و استقامت است. در کلاس های آموزش کار آفرینی مثال هایی از افرادی با چنین روحیه هایی زده می شود. اما، عملاً نمی توانند این صفات را به دانشجویان منتقل کنند. دنیای واقعی دانشگاه بهتری برای آموزش کار آفرینی است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x