خانه » خوابیدن سگ ها
حیوانات

خوابیدن سگ ها

Sending
User Review
0 (0 votes)

یک دلیلی هست که در اوج خستگی مشابه خستگی سگ تعریف می شود.

آن ها مقدار زیادی از روز را میخوابند حتی بیشتر از انسان ها در هر زمانی از روز ،مخصوصا اگر  یک حیوان خانگی باشند.

اگر شما برای بار اول صاحب حیوان خانگی شدین یا یک حیوان خانگی برای چندین سال دارین.

سگ شما نیاز به یک سری مراقبت هایی برای چرت زدن دارد :

سگ ها بجز رویا ها دارای یک چرخه خوابی هستند مانند انسان ها که بین دو نوع خواب متغیر هستند که یکی بنام sws  که موج خواب کوتاه و REM حرکت سریع چشم ها در شب میباشد.

دومین نوع (REM  خواب عمیق است و اجازه خواب دیدن یا رویا میدهد و اگر تا به حال دیده اید  که حیوان شما در حین خواب ضربه ناگهانی یا تکان شدید داشت اون در خواب نوع REM  میباشد. .زمانی که سگ در خواب عمیق هستند معمولا خرناس میکشند یا پارس میکنند یا زوزه میکشند که هوشیار نیستند.

وقتی سگ های بزرگ  میشوند ممکنه ساعت ها بخوابند  ولی مغز توله سگ ها چون در حال رشد است نیاز به خواب بیشتری دارند.

وقتی که توله سگ ها رشد میکنند خوابشان کمتر شده البته در همه سگ ها رایج نیست.

مکانی که برای خواب سگ باید انتخاب کرد  که یا در کنار صاحبش یا در هر جای دیگه با تکیه بر اولویت سگ میباشد . رسیدگی به برخی گزینه ها برای اسکان خواب سگ مهم است :

.

بستر یا جای خواب سگ ها

اگر یک سگ بزرگ باشد نبایستی اجازه داد رو مبل  بیاید باید یک تخت را برای سگ فراهم کرد.

باید مطمئن باشیم جای خواب سگ به اندازه کافی بزرگ باشد چون معمولا به هنگام خواب بدن خودشونو میکشند مکان آنها نبایستی خیلی دور از صاحب باشه و یک جایی در اتاق خواب یا هر جای دیگری در خونه باشه.

تخت خانوادگی

اگر نژاد سگ اندازه متوسط یا کوچک تر باشد ممکنه صاحب سگ اجازه بده که سگش رو تختش بخواده در این حالت فضای کافی باید وجود داشته باشه که چون به طور معمول سگ ها در حین خواب بدنشونو میکشند.

جعبه ها

سگ ها  به دلیل مشکلات رفتاری ممکن هست نیاز به یک جعبه در شب باشند.  اگر میخوایین آنرا داخل جعبه بگذارید در زمانی که شما در خواب هستین و یک لایه تو جعبه با ملحفه  قرار بدین برای خواب سگ قرار بدین تا توله سگ بتونه راحت تر استراحت کنه.

خارج از خانه

رها کردن سگ در طول شب نیازمند برخی برنامه ریزی ها و آمادگی میباشد. سگ ها در بیرون باید دارای یک خونه مخصوص خودشون با پتو  با یک سقف محکم که در مقابل خورشید ، باران، همچنین باید عایق کاری باشه برای ماه های سرد تر سال به عنوان محافظ باشد و باید در نظر داشت که در زمانی دما تک رقمی میشه یا حتی سرد تر میشه بایستی سگ را به داخل بیاوریم.

همچنین سگ ها  مثل انسان ها میتوانند بر اثر اختلالات خواب از پا در بیان و این مهم هست که سگ ها  استراحت کافی کنند. سگ ها میتوانند دچار اختلالات بی خوابی و کم خوابی و همچنین  باید رفتار های سگ ها را در نظر داشته که  اگر رفتار خواب سگ غیر معمول به نظر رسید ، یادداشت برداری چیزهایی مثل آلرژی های غذایی  ، یا تحرک روانی  سگ که ممکنه  دلیل خواب غیر عادی سگ باشد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x