خانه » حرفهایی که نباید به رئیستان بزنید
روانشناسی

حرفهایی که نباید به رئیستان بزنید

Sending
User Review
0 (0 votes)

حرفهایی که نباید به رئیستان بزنید

مانند هر رابطه انسانی, اگر شغلی دارید که رئیس و یا ما فوق دارید می بایست بتوانید رابطه خوب و سالم داشته باشید. برخی از کارمندها از بیان خواسته ها و پیشنهاداتشان ترس دارند و برخی دیگر برعکس, جسارت دارند و گاهی ممکن است حرفشان را به طور نا صحیحی ابراز کنند. در این میان مثل همیشه حد تعادل جواب می دهد. ارتباط کلامی با رئیستان به خیلی مسائل بستگی دارد از جمله شرایط محیط کارتان و یا خلق و خوی رئیستان. اما به هرحال یک سری نکات کلیدی نیز وجود دارد که می تواند کمک کننده باشد. ما در اینجا برای شما حرفهایی که نباید به رئیستان بزنید را برایتان آورده ایم که امیدواریم برایتان مفید باشد.

 

وقت کافی برای انجام آن را کار ندارم

این  مهم است که کارتان را در اولویت کارهای دیگرتان قرار دهید و رئیستان هم از این بابت خوشحال خواهد شد ممکن است او از شنیدن این که وقت کافی برای انجام کاری که خواسته ندارید برایش سوءتفاهم شود که کارتان برایتان مهم نیست اما نکته دیگر اینکه مهم است  در کار با رئیستان صادق باشید یعنی اگر به هیچ وجه نمی توانید به او صادقانه و محترمانه بگویید تا به زندگی شخصی و سلامتیتان نیز صدمه ای وارد نشود. فقط نکته اینکه در انتخاب جملات با سلیقه باشید.

 

مثلا اینکه می دانم وظیفه من است و برایم مهم است کاری که شما خواسته اید را به نحو احسن انجام دهم اما در این مورد متاسفانه به این دلیل با تاخیر بیشتر قادر به انجام آن هستم.

 

آن کار را چجوری انجام دهم

به خاطر داشته باشید وقتی رئیس از شما می خوهد که کاری را انجام دهید تمام سعیتان را بکنید که بتوانید و به او بگویید:”مشکلی نیست و من سعی خود را خواهم کرد.”

 

نه

هیچ گاه مافوق شما از شنیدن این کلمه خوشحال نخوهد شد و خیلی هم علت آن واضح است. گاهی می توانید اگر پیشنهادی دارید به او محترمانه بدهید ولی جدا از بیان این کلمه خودداری نمایید.

 

به کارت احتیاجی ندارم

اگر روزی بنا به رفتارهای بد یا حتی مشکلاتی که با وی دارید ناچار به ترک کار شدید هیچگاه پل های پشت سر خود را خراب نکنید و خیلی حرفه ای و محترمان استعفا نامه خود را امضا نمایید.

 

پشت سر کارمندان دیگر آن جا بدگویی نکنید

اگر شما مسئول کاری هستید و آن کار به درستی پیش نرفت هیچ گاه پشت سر دیگری حرفی نزیند و انگشت اتهامتان را به روی شخص دیگر نشانه نگیرید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x