خانه » با کودک بی ادب چه کنیم؟
روانشناسی فرزند و والدین

با کودک بی ادب چه کنیم؟

Sending
User Review
0 (0 votes)

با کودک بی ادب چه کنیم؟

آموزش کودکان برای پدر ها و مادرهایی که کودک بی ادب دارند، چالش بزرگی است. کودک بی ادب احترام هیچ کس را چه در خانه و چه در مدرسه نگه نمی دارد. این امر بسیار مشکل ساز است.

 

در اینجا راهکارهایی برای مواجهه با این مشکل ارائه شده اند

آموزش ارزش ها به کودکان از سنین پایین شروع می شود. به همین ترتیب با افزایش سن کودکان یاد می گیرند که به بزرگتر ها احترام بگذارند.

خیلی مهم است که والدین در برابر خشم و پرخاشگری کودک بی ادب، آرامش خود را حفظ کنند. با حفظ آرامش راه مناسبی برای تنبیه کودک پیدا می شود. تا به کودک بفهماند که رفتارش درست نبوده است.

کارشناسان آموزش کودک بر این تأکید دارند که کوکان با تکرار می آموزند. آن ها از رفتارهای تکراری ما الگو برداری می کنند. در ابتدا توجه کنید که خودتان رفتار شایسته ای در برابر کودک بروز بدهید تا کودکتان از شما یاد بگیرد.

هیچ رفتار گستاخانه ای را در کودک نادیده نگیرید. زیرا رفتارهای کوچک آغازگر مراحل بعدی و غیر قابل کنترل گستاخی در کودکان است.

به حرف کودکتان گوش کنید و با او حرف بزنید. معمولاً رفتار بد کودک نشأت گرفته از ضعف ارتباطی از سوی والدین است.

کودکتان را بیش از اندازه کنترل نکنید و به او فضای کافی بدهید. زیرا شما همیشه و هر لحظه با او همراه نخواهید بود. با کنترل های شدید و بیجا رفتار ناشایست کودک تشدید می شود. در مقابل گریه ی کودک در برابر تنبیه و محرومیت از خواسته هایش ضعف نشان ندهید و محکم و قاطع باشید.

در صورتیکه که ا امتحان کردن راهکار های خود به نتیجه ی مطلوبی نرسیدید. حتماً از مشاور کمک بگیرید. زیرا تربیت کودک شما یکی از مهمترین مسئولیت های شماست.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x