خانه » هوش کلاغ ها از آنچه شما فکر می کنید بسیار بیشتر است
هوش کلاغ ها
هوش کلاغ ها
حیوانات

هوش کلاغ ها از آنچه شما فکر می کنید بسیار بیشتر است

Sending
User Review
0 (0 votes)

هوش کلاغ ها

هوش کلاغ ها به عنوان پرندگانی بسیار باهوش ثابت شده است. این پرندگان شگفت انگیز قادر به تشخیص چهره های انسان ها هستند و البته این اتفاق برای کسانی این کلاغ ها را اذیت می کنند خبر خوبی نیست زیرا کلاغ ها دسته جمعی انتقام می گیرند.

محققان حافظه تصویری این پرندگان را مورد آزمایش قرار داده اند و در کمال تعجب دریافتند که با یک دوره ی آموزشی کوتاه مدت، هوش کلاغ ها به آن ها اجازه می دهد بتوانند تصاویری را که قبلا دیده اند دوباره بشناسند.

 

هوش کلاغ ها : ارتباط با همنوعان

کلاغ ها حیواناتی هستند که به صورت اجتماعی زندگی می کنند و آموزش پذیرند. تحقیقاتی که در مورد این پرندگان باهوش انجام شده است نشان می دهد که کلاغ ها زبانی برای ارتباط با یکدیگر دارند و اگر اتفاقی در حضور یک کلاغ رخ بدهد حتی تا چند نسل بعد نیز از درس های آن اتفاق استفاده می کنند. برای مثال اگر یک کلاغ با تله و خطری مواجه شود کلاغ های دیگر از وی می اموزند که دیگر به دام نیفتند.

 

هوش کلاغ ها : استفاده از ابزار

استفاده از ابزار برای حیواناتی مثل میمون ها عادی است که ابزاری را با دست های خود می گیرند و از آن استفاده می کنند. مثلا میمون های آموزش دیده شده می توانند با ماشین چمن زنی به کار گرفته شوند. اما، استفاده از ابزار در مورد پرندگان چیز عجیبی است. در آزمایشی یک تکه گوشت در انتهای یک طناب به شاخه درخت آویزان شد. کلاغ ها به جای حمله به تکه گوشت روی هوا، روی چوب شاخه نشسته و طناب را نوک خود بالا کشیدند و زیر پایشان قرار دادند تا بتوانند به گوشت برسند. مورد جالب این بود که نحوه ی بالا کشیدن طناب برای هر کدام از کلاغ ها متفاوت بود و این مساله نشان می داد که کلاغ ها از هوش و خلاقیت خود برای رسیدن به غذا استفاده کردند.

 

هوش کلاغ ها : توانایی حل مسأله

در آزمایشی یک کرم را در لوله ای شیشه با مقدار کمی آب قرار دادند به طوری که کرم از دسترس کلاغ خارج باشد. در اتاق سنگ ها ی کوچکی نیز قرار داشت. کلاغ مورد آزمایش بسیار هوشمندانه سنگ ها را درون لوله ی شیشه ای انداخت تا سطح آب بالا بیاید و بتواند به کرم دسترسی پیدا کند. این کار شاید حتی از هوش برخی از انسان ها نیز بیشتر باشد!

 

هوش کلاغ ها : کلاغ ها نقشه می کشند

شاید شما هم کلاغ هایی را دیده باشید که گردوی خود را دمسیر حرکت اتومبیل ها قرار می دهند تا با رد شدن از زیر لاستیک بشکند! کلاغ ها حتی برای دزدیدن غذایشان از انسان ها نقشه می کشند.

هوش کلاغ ها ستودنی است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x