خانه » آیا می دانستید تنفس صحیح، شما را از تنش دور میکند
آیا می دانستید تنفس صحیح، شما را از تنش دور میکند
آیا می دانستید تنفس صحیح، شما را از تنش دور میکند
روانشناسی

آیا می دانستید تنفس صحیح، شما را از تنش دور میکند

Sending
User Review
0 (0 votes)

ارتباط نفس عمیق کشیدن و استرس چیست

زمانی که شما دل مشغولی و استرس دارید اولین چیزی که به شما می‌گویند چیست؟ نفس عمیق بکش .

همه ما می‌دانیم که نفس عمیق کشیدن می تواند به آرامش ما کمک کند . پرانایاما یا یوگای تنفسی یکی از تمرین هایی است که نزدیک به 5 الی 6 قرن می باشد که افراد به آن مشغول اند و به کمک آن می توانند تکنیک هایی را برای آرامش و تمرکز فکر شان پیدا کنند .

پارایاناما در زبان سانسکریت به معنی نیروی حیاتی  برای خارج کردن . به همین ترتیب هزاران سال است که انسان ها فهمیده اند که چطور می‌توانند با کنترل کردن تنفس شان، حالت و مود شان را نیز کنترل کنند .

آزمایشی با نتیجه ای نه چندان قطعی اما سودمند

یافته‌های جدیدی از محققین دانشگاه استنفورد در رابطه با همین موضوع به دست آمده است که می تواند دلیل این کار را روشن تر کند ، با مطالعاتی که بر روی رشته های مغزی موش ها داشتند متوجه شدند که 3 هزار رشته مغزی در ارتباط با کنترل تنفس  وجود دارد  که 175 تای آنها برای کنترل  و تنظیم کردن توجه ، تمرکر ، ترس و وحشت می باشد .

به همین خاطر هنگامی که ما مضطرب هستیم، تعداد نفس های مان سریع تر می شود و زمانی که نفس های عمیق می کشیم می توانیم به خود آرامش خاطر دهیم و اضطرابمان را تحت کنترل قرار دهیم .

محققان برای آزمایش بیشتر و رسیدن به نتایج قطعی این  175 رشته مغزی را از یکدیگر جدا کردند تا خط ارتباطی بین تنفس کردن و برانگیختگی استرس را کشف کنند  و کاربرد دقیق آن را بیابند .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x