خانه » تعیین حد و مرز برای نوجوانان
روانشناسی فرزند و والدین

تعیین حد و مرز برای نوجوانان

Sending
User Review
0 (0 votes)

تعیین حد و مرز برای نوجوانان

بچه ها با بزرگ شدنشان وارد دنیای جدیدی می شوند. تعیین حد و مرز برای نوجوانان مسأله ی مهمی در تربیت و آموزش آن هاست. برای اینکار شما باید رابطه ی خوبی با فرزند خود داشته باشید. اجازه دهید فرزندتان احساسات خود را بیان کند و شما نیز به راحتی افکار و احساسات خود را برای او بازگو کنید.

رفتارهای خوب فرزندتان برای مثال بازگشت سر موقع به منزل را تشویق کنید. نوجوان را در تعیین قوانین و محدودیت ها شریک کنید. با اینکار آن ها احساس نمی کنند که مجبور به انجام کاری شده اند که دوست ندارند. این کار کمک می کند آن ها قوانین وضع شده را بهتر درک کنند. به این صورت فرزند شما مشارکت و توافق را نیز می آموزد

برای فرزندتان مثال بزنید. هرگز با داد و فریاد چیزی را به نوجوانان نگویید. زیرا، آن ها نیز یاد می گیرند برای تعیین حد و مرز یا رسیدن به خواسته هایشان همین گونه رفتار کنند. همینجاست که باید احترام متقابل را به فرزندتان بیاموزید.

مجوعه ای از کار های روزمره و مسئولیت های خانه را بر عهده ی نوجوانتان بگذارید. هنگام توافق منعطف باشید و پس از وضع قوانین محکم و سرسخت. اینطوری فرزند شما احترام به قوانین را می اموزد. دقت کنید که لجبازی و سرکشی از رفتارهای طبیعی نوجوانان است. والدین باید با صبر و جدیت و منطق به فرزندان خود کمک کنند تا این دوره از زندگی خود را به خوبی پشت سر بگذارند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x