خانه » ده ترفند روان شناسی که زندگی را برای شما آسان تر می کند
ده ترفند روان شناسی که زندگی را برای شما آسان تر می کند
ده ترفند روان شناسی که زندگی را برای شما آسان تر می کند
روانشناسی

ده ترفند روان شناسی که زندگی را برای شما آسان تر می کند

Sending
User Review
0 (0 votes)

مهارت های زندگی بهتر

مکالمه و ارتباط با مردم می تواند برای هر فردی سخت باشد. می توانید برای رضایت شغلی یا لذت خود این شگردها را یاد بگیرید تا همه چیز را خیلی راحت و آسان پیش ببرید. از این روش های روان شناختی نباید برای کنترل ناصحیح دیگران جهت دستیابی  به خواسته خود استفاده کنید. فقط می خواهید به کمک آن ها در مکالمه و ارتباط با دیگران کیفیت زندگی کاری بهتر شوید.

1- زمانی که از پاسخ کسی راضی نیستید به چشم های او نگاه کنید

گاهی پاسخ سوالی شما را آزار می دهد و گاهی فقط شما را حیرت زده می کند. به جای تکرار سوال یا پرسش سوالی دیگربه چشم های فرد نگاه کنید. با این کار آن ها را در تنگنا و تحت فشار قرار می دهید و آن ها در مورد جواب خود بیشتر توضیح خواهند داد.

2- اگر کسی پرخاشگر است شما خونسرد بمانید.

سعی کنید همواره آرام باشید. وقتی یک آدم پر سر و صدا خشمگین باشد اثر آن را در ظاهر او خواهید دید. شاید رفتار ما او را تحریک کرده است. خشمِ این افراد معمولا به سرعت جای خود را به پشیمانی و احساس گناه می دهد  و او از شما طلب بخشش می  کند.

3- برای این که فرد پرخاشگر به شما حمله نکند نزدیکِ او بنشینید ( منطقه امن )

اگر وارد جلسه ای شدید که فردی پرخاشگر در آن حضور داشت سعی کنید قبل از این که بحث بالا بگیرد کنارِ او بنشینید.  ممکن است احساس عجیبی پیدا کنید. نزدیک شدن به این فرد باعث ناراحتی او می شود و کم تر خواهد توانست خشم خود را در عمل نشان دهد.

4- اگر می خواهید بین دیگران محبوبیت داشته باشید سعی کنید اسمِ همه را یاد بگیرید.

اگر می خواهید بین هم سالان و همکارهای خود محبوب باشید، عادت کنید هنگام صحبت با آن ها، آن ها را با اسمِ کوچک صدا بزنید. وقتی کسی را با اسم کوچک خطاب کنید حس ویژه ای به او می دهید.

5- زمانی که استرس و اضطراب دارید افکار خود را یادداشت نمایید

همه ما حدی از استرس و اضطراب را تجربه می کنیم. افکار خود را در یک دفترچه خاطرات یادداشت کنید سپس آن را ببندید.وقتی افکار خود را می نویسید گویا آن را با کسی دیگر به اشتراک گذاشته اید، با این کار بهتر قادر خواهید بود بر روی کار خود تمرکز کنید.وقتی افکار خود را با کسی به اشتراک می گذارید از سنگینی آن ها در ذهن خود کم می کنید.

6- زمانی که نمی توانید تصمیم بگیرید انتخاب های خود را محدود کنید

برخی باور دارند هر چه اطلاعات و انتخاب های بیشتری در اختیار داشته باشند تصمیم بهتری خواهند گرفت.حقیقت این است که اطلاعات زیاد می تواند قدرت تصمیم گیری را از شما بگیرد. فقط زمانی  قادر خواهید بود تصمیم درستی بگیرید که کم تر از چهار انتخاب به شما پیشنهاد شده باشد.برای این که تصمیم بهتری بگیرید تعداد انتخاب های خود را محدود نمایید. این کمک می کند وقت کافی برای بررسی دقیق هر یک اختصاص دهید.

7- ظاهر مناسب اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد

این روش روان شناختی را می توانید سر کار یا در زندگی شخصی خود به کار ببرید. این می تواند به زندگی رمانتیک شما نیز کمک کند. می پرسید چطور؟ هر چه فضای بیشتری بین خود و دیگران قائل شوید احساس اعتماد به نفس  بیشتری خواهید کرد.

8- راِه بردن در بازیِ سنگ، کاغذ، قیچی

این یکی خیلی جالب است. اگر این بازی جذاب را بازی کردید قبل از شروع بازی یک سوال تصادفی از رقیب خود بپرسید. این باعث حواس پرتی او می شود و احتمال این که قیچی را چندین بار انتخاب کند زیاد خواهد بود.

9- وقتی می خواهید از کسی کمک بگیرید به او این احساس را دهید که به کمک او نیاز دارید

اگر به کمک کسی احتیاج دارید بگویید “به کمک تو احتیاج دارم…”. آدم ها دوست دارند مفید واقع شوند و از عذاب وجدان بیزارند. اگر جمله خود را این طور شروع کنید احتمال این که از کمک آن ها برخودار شوید بیشتر است.

10- قبل از دست دادن با کسی دست خود را گرم کنید

آیا می دانستید دست های سرد با بی اعتمادی در ارتباط هستند؟ وقتی می خواهید با کسی دست دهید دست خود را گرم کنید. دست های گرم حس صمیمیت القا می کنند.

سایر ترفندهای روان شناسی

اگر فکر می کنید کسی به شما اهمیت نمی دهد از او بخواهید یک چیز کوچک مثل مداد یا خودکار خود را به شما قرض دهد.

اگر قادر نیستید آهنگی را از ذهن خود خارج کنید سعی کنید پایانِ آن را به یاد آورید.

اگر می خواهید کسی در حمل وسیله ای به شما کمک کند آن را حین مکالمه به او بدهید. این طوری حتی متوجه این کار شما نخواهد شد و به شما کمک خواهد کرد.

هنگام معرفی به رنگ چشم های طرف مقابل دقت کنید. قرار نیست با این اطلاعات کاری بکنید. فقط به شما کمک خواهد کرد ارتباط چشمی بهتری برقرار کنید. مردم این کار را نشانه صمیمیت و اعتماد به نفس می دانند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x